News

Nowe informacje o fabule Just Cause 3

Do sieci trafił najnowszy pamiętnik producentów mającego premierę w grudniu Just Cause 3. Tym razem spece z Avalanche Studios zdecydowali się przybliżyć nam nieco fabułę rozgrywki, zdradzając garść informacji na temat jej konstrukcji.

Do premiery Just Cause 3 został raptem nieco ponad miesiąc czasu. Nic więc dziwnego, że twórcy z Avalanche Studios wciąż podsycają zainteresowanie grą, chociażby publikując serię producenckich wideopamiętników, przybliżających poszczególne elementy rozgrywki. Kilka dni temu otrzymaliśmy najnowszy trailer tytułu, który pokazywał nam nieco bliżej wątek przewodni w Just Cause 3. W czwartej już odsłonie cyklu pamiętników również skupiono się na fabule, ale przede wszystkim na historii stojącej za głównym bohaterem.

Jak się okazuje, twórcy Just Cause 3 podeszli do sprawy w dosyć luźny sposób. Wszak cała seria od samego początku kojarzy sie głównie z ciekawą fizyką ruchu oraz swobodnym nieszczeniem elementów otoczenia, tak więc wtłoczenie do rozgrywki poważnej fabuły mogłoby okazać się nietrafione. Główny cel bohatera będzie zatem przede wszystkim wymówką do powodowania wielkich eksplozji i zwiedzania terenów Medici. Oczywiście gdzieś w podświadomości Rico twórcy ulokowali odrobinę dobra, do którego ma dążyć nieco nieokrzesany bohater. Przecież ktoś musi obalić w końcu tyrana Di Ravello.

Just Cause 3

Odchodząc od samej fabuły, twórcy postanowili nadać w zamian nieco głębszy wymiar głownemu bohaterowi. Republika Medici stanowi więc części historii samego Rico i nie pozostaje bez wpływu na jego dalsze decyzje. To stąd się wywodzi, to tutaj zginęli jego rodzice - w jego pobudkach z pewnością odnajdziemy więc chęć zemsty. Ale na kim? Tego dowiemy się już w toku rozgrywki. W filmiku producenci pokazali również, jak pracowali nad stworzeniem mechaniki w grze. Jak już od początku promocji Just Cause 3 wiemy, to właśnie ten aspekt jest priorytetem dla twórców. Liczymy więc na to, że pod tym względem wybuchowy tytuł nas nie zawiedzie. Just Cause 3 trafi na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One już 1 grudnia.

Zgłoś błąd