News

Najciekawsze rozszerzenia do Google Chrome

Jak usprawnić i wzbogacić o nowe funkcje przeglądarkę giganta z Mountain View?

Chrome jest przeglądarką, która cechuje się między innymi prostym interfejsem i bardzo szybkim działaniem. Te największe jej zalety okupione są jednak słabą funkcjonalnością. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić ten stan rzeczy. Istnieje możliwość dopasowania przeglądarki do swoich potrzeb. Niniejsza publikacja przeprowadzi Was, drodzy Czytelnicy, przez gąszcz dodatków i wskaże te najciekawsze.

Chrome jest przeglądarką, która w bardzo krótkim czasie przekonała do siebie wielu internautów. Firma Google szybko jednak zauważyła, że aby osiągnąć sukces, musi dać użytkownikom możliwość dowolnego modyfikowania swojego produktu. W efekcie od marca ubiegłego roku mamy możliwość instalowania rozszerzeń, które zwiększają funkcjonalność programu. Zbiór dodatków rozwija się w błyskawicznym tempie i obecnie liczy ponad trzy tysiące pozycji.

Gdzie znaleźć rozszerzenia?

Baza rozszerzeń znajduje się pod adresem https://chrome.google.com/extensions?hl=pl. Można również skorzystać z odnośnika umieszczonego na samym dole strony wyświetlającej już zainstalowane dodatki (Ustawienia > Rozszerzenia).

Baza rozszerzeń

Strona ma bardzo przejrzysty wygląd. Na samej górze ulokowano przeglądarkę, która umożliwia znalezienie rozszerzenia po nazwie. W kolumnie po lewej stronie możemy wybrać sposób segregowania elementów podczas wyświetlania. W centralnej części widać boks z dodatkami najczęściej pobieranymi w danym dniu, a poniżej – listy najbardziej polecanych i najpopularniejszych rozszerzeń. Niestety znalezienie najbardziej wartościowych pozycji jest stosunkowo trudne, ponieważ nie są podzielone według kategorii.

Przy każdym rozszerzeniu widzimy średnią ocen przyznanych przez użytkowników (w postaci gwiazdek) oraz liczbę oddanych głosów. Poniżej możemy dowiedzieć się, ile osób korzysta z danego dodatku oraz przeczytać krótki jego opis (najczęściej w języku angielskim). Po wejściu na podstronę danego rozszerzenia mamy możliwość zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami oraz komentarzami osób, które je pobrały.

Strona: 1 2 3 4 5 Następna
Zgłoś błąd