News

Najciekawsze rozszerzenia do Google Chrome

Jak usprawnić i wzbogacić o nowe funkcje przeglądarkę giganta z Mountain View?

Chrome Stylist

Rozszerzenie analogiczne do firefoxowego Stylisha. Umożliwia dopasowanie wyglądu dowolnej strony WWW do własnych potrzeb. Niestety, do sprawnej obsługi wymagana jest pewna wiedza o CSS. Ale i na to są sposoby. Na stronie http://userstyles.org można znaleźć ogromną bazę skryptów przekształcających najpopularniejsze witryny. W opcjach wtyczki możemy swobodnie zarządzać oraz edytować zainstalowane skrypty.

Stylist

Chrome Gestures

Sterowanie przeglądarką za pomocą gestów myszy (które znamy chociażby z Opery), to bardzo szybki i prosty sposób nawigowania po stronach internetowych. Dzięki tej wtyczce możemy zaoszczędzić cenne sekundy i poruszać się po globalnej sieci znacznie sprawniej. Sposób obsługi jest bardzo prosty – do określonych ruchów myszką przypisujemy pożądane akcje.

FlashBlock (autor rozszerzenia: josorek)

Kolejny dodatek, który swoją popularność zdobył wśród użytkowników Firefoxa. Blokuje on elementy typu flash (z których znaczna większość to reklamy) na stronach www. Rozszerzenie w wygodny sposób zaznacza swoją aktywność ikonką na pasku adresu, dzięki czemu użytkownik w razie potrzeby może szybko je wyłączyć. Na plus zasługuje też obecność tzw. „białej listy” służącej do gromadzenia adresów stron, na których wtyczka nie będzie aktywna.

Flashblock

Session Manager

Nierzadko pojawia się sytuacja, w której musimy szybko zamknąć wszystkie przeglądane zakładki i w ich miejsce otworzyć inne. Co jednak, gdy po jakimś czasie chcemy wrócić do poprzednio przeglądanych stron i dokończyć ich przeglądanie? Pozostawienie ich w odrębnym oknie przeglądarki to kiepski pomysł, bo pochłania zasoby systemowe i jest nietrwały (po wyłączeniu komputera tracimy efekty pracy). Tutaj z pomocą przychodzi Session Manager – rozszerzenie, które pozwala nam w dowolnej chwili zapisać aktualny stan przeglądarki i wrócić do niego w przyszłości. Użytkownik otrzymuje możliwość utworzenia dowolnej liczby sesji, z których każda może charakteryzować się unikatową nazwą (co znacznie ułatwi nawigowanie między nimi).

Session Manager

Zgłoś błąd