News

Chrome 5 opublikowane

Ukazała się stabilna wersja piątej odsłony przeglądarki Google. Na użytkowników czeka szereg zmian oraz poprawek.

Spekulacje na temat rychłej premiery Google Chrome 5 pojawiły się już kilka dni temu. Gigant z Mountain View zgodnie z oczekiwaniami wydał właśnie stabilną wersję swojej aplikacji do przeglądania internetu.

Czego możemy się spodziewać po nowym Chrome? Oto lista ulepszeń:

  • Funkcja synchronizacji, dzięki której przechowamy nasze ustawienia, preferencje, zakładki oraz język przeglądarki w internecie. Dzięki temu będą one dostępne na innym komputerze lub nowym systemie (np. po reinstalacji w razie awarii).
  • Uruchamianie rozszerzeń w trybie incognito - dotychczas była to funkcja niedostępna. Teraz użytkownik sam wybierze, które dodatki będą automatycznie ładowane podczas surfowania w trybie prywatnym.
  • Zwiększona kompatybilność z HTML 5 - Google już od dawna zachwala swój produkt jako jedyny na świecie, który obsługuje w tak dużym stopniu nową technologię. Piąta odsłona ma iść jeszcze dalej w tym kierunku i zapewnić użytkownikom lepsze wsparcie dla HTML w wersji 5.
  • Zintegrowany Flash - na mocy umowy, którą Google zawarło z Adobe, w nowym Chrome nie będziemy musieli oddzielnie instalować wtyczki obsługującej flagową technologię firmy. Flash został na stałe włączony w skład przeglądarki, a na dodatek ma się automatycznie aktualizować do najnowszych wersji.
  • Lepsze zabezpieczenia - w piątej odsłonie developerzy kalifornijskiego koncernu załatali poważne luki bezpieczeństwa, co ma zapewnić większy komfort korzystającym z niej internautom.
  • Szybkość - Google obiecuje i jednocześnie zapewnia - Chrome to najszybsza przeglądarka na świecie.

Program można pobrać z naszego działu download. Jednocześnie czekamy na wasze opinie na temat nowego produktu Google. Możecie je zamieszczać w komentarzach do newsa. Poniżej raz jeszcze zamieszczamy klip video promujący Chrome 5.

Zgłoś błąd