News

Najlepsze dodatki do Firefoksa

Mozilla Firefox - przeglądarka dostosowana do Twoich potrzeb

Denerwują Cię wyskakujące reklamy, których nie można zamknąć. Irytuje Cię, gdy Firefox zacina się, gdy próbujesz otworzyć dokument PDF? Czas to zmienić! W niniejszym artykule znajdziesz opis rozszerzeń, które pomogą między innymi w blokowaniu niechcianych okienek i zapobieganiu „zacinania się” przeglądarki przy próbie otwarcia pliku w formacie PDF. Po przeczytaniu tego artykułu także pobieranie filmów z Youtube bądź z innych serwisów nie powinno być problemem.

Dodatki

Udoskonal swojego Firefoxa

Skąd pobrać rozszerzenia?

Rozbudowana baza rozszerzeń znajduje się pod adresem https://addons.mozilla.org/pl/firefox/ (oficjalna strona producenta). Całość podzielono na siedemnaście kategorii, np: modyfikacje interfejsu, narzędzia językowe, narzędzia wyszukiwania, paski narzędzi, etc.

Udoskonal swojego Firefoxa

Przy każdym z dodatków pokazana jest ilość pobrań, co daje realne pojęcie o jego popularności. Oprócz tego jakość dodatku może być oceniana w skali 1-5. Przeczytać możemy także recenzje (komentarze) tych, którzy już go pobrali i poznali.

Dodawanie rozszerzeń do Firefoxa

Aby zainstalować rozszerzenie do Firefoxa, należy kliknąć na przycisk Dodaj do programu Firefox, który znajduje się obok opisu dodatku.

Udoskonal swojego Firefoxa

Ukaże się wówczas komunikat o bezpieczeństwie - "należy instalować dodatki pochodzące wyłącznie ze źródeł godnych zaufania".

Udoskonal swojego Firefoxa

Jeżeli jesteś pewny/a źródła, z którego pobierasz wtyczkę i chcesz ją dodać do przeglądarki, kliknij Zainstaluj.

Kompatybilność z przeglądarką

Nie każde rozszerzenie będzie poprawnie współpracowało ze wszystkimi wersjami Firefoxa. Nie powinno się instalować tych dodatków, które nie są z nim kompatybilne, bo może to doprowadzić do powstania różnych błędów.

Przy każdym z dodatków jest podana informacja „Działa z”, która wskazuje, dla których wersji przeznaczony jest konkretna wtyczka. Należy zwracać na nią szczególną uwagę.

Udoskonal swojego Firefoxa

Udogodnieniem jest możliwość skorzystania z wyszukiwarki dodatków kompatybilnych z odpowiednią wersją Firefoxa. Np. w przypadku korzystania z trzeciej odsłony przeglądarki, wystarczy na pasku wyszukiwania kliknąć w opcję Zaawansowane i wybrać kryterium wersja 3.0.

Udoskonal swojego Firefoxa

Zawężając wyniki tylko do tych przeznaczonych do wersji 3.0, uzyskamy ponad trzytysięczną listę.

Strona: 1 2 3 4 Następna
Zgłoś błąd