News

Najlepsze dodatki do Firefoksa

Mozilla Firefox - przeglądarka dostosowana do Twoich potrzeb

ColorfulTabs

Dodatek zmienia wygląd kart podczas korzystania z przeglądarki. Każda z nich może posiadać swój oddzielny kolor. Wszystko po to, by jeszcze efektywniej móc przeglądać zasoby internetu i nie pogubić się w mnogości otwartych kart.

Firefox - colorfultabs

FoxyTunes

To wtyczka, która wzbogaca naszą przeglądarkę o zintegrowany odtwarzacz muzyki. Dzięki jego zastosowaniu nie ma potrzeby korzystać z zewnętrznych playerów. Po instalacji wtyczki do przeglądarki zostanie dodany pasek nawigacyjny odtwarzacza (patrz - zrzut ekranu). Rozszerzenie można także zintegrować z Internet Explorerem.

Firefox - Foxytunes

FireFTP

Udoskonal swojego Firefoxa

FireFTP umożliwia łączenie się z kontami FTP z poziomu Firefoxa – bez konieczności instalowania programów takich jak FileZilla czy też Total Commander. Przydatny głównie dla administratorów stron.

FireGestures

Udoskonal swojego Firefoxa

Dzięki dodatkowi FireGestures możemy używać w Firefoxie gestów myszy, znanych między innymi z konkurencyjnej Opery. Opierają się one na prostej zasadzie: określonym ruchom czy też kliknięciom myszki możemy przypisać odpowiednią czynność, którą Firefox będzie wykonywał.

Gmail Notifier

Udoskonal swojego Firefoxa

Dodatek umożliwiający sprawdzanie poczty w popularnym serwisie Google Mail bez konieczności wpisywania za każdym razem danych dostępowych: loginu i hasła.

Najważniejszą jego funkcją jest sprawdzanie nowych wiadomości. Domyślnie następuje to co 10 minut, lecz istnieje możliwość wprowadzenia własnych ustawień. Możemy skonfigurować kilka kont pocztowych na raz, a także ustawić dźwiękowe powiadomienia o każdej przychodzącej wiadomości.

Video DownloadHelper

Udoskonal swojego Firefoxa

Wtyczka ta umożliwia pobieranie klipów wideo z kilkuset serwisów podobnych do YouTube. Na liście znajdują się takie witryny, jak Patrz, Wrzuta, Yahoo Video. Istnieje także opcja konwertowania filmów do odpowiednich formatów (np. AVI), bezpośrednio po pobraniu

Kolekcje dodatków

Warto wspomnieć, że można skorzystać z tak zwanych Kolekcji, czyli pakietów dodatków dla Firefoxa. Są to na przykład Web Developer Toolbox (zbiór dodatków przeznaczonych dla webmasterów), Reference Desk (dla osób uczących się).

Foxy Proxy

Udoskonal swojego Firefoxa

Zaawansowany menedżer proxy. Interfejs dostępny jest w ponad 25 językach, w tym polskim.

FEBE

Udoskonal swojego Firefoxa

To wtyczka umożliwiająca tworzenie kopii zapasowych Firefoxa. Istnieje funkcja kopiowania wszystkich zainstalowanych dodatków do jednego pliku instalacyjnego. Można także skonfigurować FEBE tak, by w odpowiednich przedziałach czasu wykonywał tę czynność automatycznie.

Zgłoś błąd