News

Kolejna aktualizacja Firefoxa

Mozilla opublikowała nową wersję swojej przeglądarki oznaczoną numerem 3.6.3. Aktualizacja ma na celu załatanie luki znalezionej kilka tygodni temu podczas konkursu hakerskiego Pwn2own.

Podobnie jak w przypadku wersji 3.6.2 (o której pisaliśmy jakiś czas temu) aktualizacja nie wnosi żadnych większych zmian poza usunięciem wyżej wspomnianego błędu. Umożliwiał on zdalne wykonanie kodu w programie, a w efekcie nawet przejęcie kontroli nad komputerem przez niepowołane osoby.

Aktualizacja powinna być już dostępna z poziomu programu. Zostaną o niej powiadomieni użytkownicy wersji 3.5 i 3.6. Instalator można również pobrać w naszym dziale download.

Konferencja Pwn2own, na której znaleziono wspomnianą lukę to ogólnoświatowe zawody hackerów. W tegorocznej, czwartej edycji łączna pula nagród wynosiła aż 100 tys. dolarów. Próbom zostały poddane m.in. najpopularniejsze przeglądarki internetowe. W ogólnym rozrachunku jedynym programem tego typu, który nie uległ hackerom okazał się produkt firmy z Mountain View – Google Chrome. Więcej o konkursie można przeczytać na blogu głównego organizatora - firmy TippingPoint.

Zgłoś błąd