News

Najważniejsze premiery października 2016

DLC dla Battlefronta, nowa Mafia i powrót do przeszłości Battlefielda - co jeszcze zobaczymy w tym miesiącu?

Końcówka tego roku dla fanów wirtualnej rozrywki będzie bardzo gorąca. Wydawcy i producenci gier intensywnie przygotowują się na nadejście października – miesiąca, w którym światło dzienne ujrzy kilka długo wyczekiwanych i bardzo interesujących tytułów. Fani Mafii po kilku latach przerwy otrzymają trzecią odsłonę gangsterskiej serii, Battlefield z modernistycznego pola bitwy cofnie się na fronty I Wojny Światowej, a Gears of War po raz pierwszy zadebiutuje na platformie PC.

Star Wars: Battlefront – Death Star

Jedną z pierwszych ciekawych premier października jest trzecie już DLC dla Star Wars Battlefront, wprowadzające do świata gry długo oczekiwaną tytułową Gwiazdę Śmierci. Wraz z nowym dodatek pojawią się cztery mapy, obejmujące lokacje wewnątrz stacji kosmicznej oraz sąsiadującą z nią przestrzeń kosmiczną i znajdujące się w jej zasięgu obiekty. Jedną z równie kluczowych nowości jest tryb Battle Station, który pozwoli wszystkim fanom filmowej serii wsiąść za stery X-winga i zniszczyć legendarną stację tak jak zrobił to Luke Skywalker.

Wraz z nowym rozszerzeniem doczekamy się także dwóch kolejnych bohaterów – wiernego towarzysza Hana Solo Chewbaccę oraz łowce nagród Bossaka. Każdy z nich naturalnie posiada unikatowe umiejętności – Wookie uzbrojony został w swoją charakterystyczną laserową kuszę. Jest najmniej mobilnym dotychczas bohaterem, lecz wadę tą rekompensuje duża ilość punktów życia i wysoka wytrzymałość na obrażenia. Włochaty stwór będzie mógł motywować innych graczy do walki, zapewniając im chwilowy buff w postaci podwyższonej ilości pancerza. Trandoshanin Bossak z kolei posługiwał się będzie strzelbą Relby-v10, a za każdy zdobyty frag wojownik zregeneruje swoje HP o kilka punktów. W ucieczce z trudnych sytuacji pomoże mu Toxic Escape – postać wyskoczy kilka metrów do góry i zrzuci pod siebie ładunek z trującą zawartością.

DLC zadebiutuje dokładnie 4 października na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wymagania sprzętowe są identyczne jak te znane z podstawowej wersji Battlefronta, jednak jeśli umknęła Wam gdzieś ta informacja, to śpieszymy z przypomnieniem – oto sprzęt potrzebny do odpalenia kosmicznej strzelanki od Electronic Arts:

Minimalne wymagania:

 • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy 64-bit
 • Procesor: Intel Core i3 6300T 3.3 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB Ram
 • Karta graficzna: 2GB GeForce 660 GTX lub Radeon HD 7850

Zalecana konfiguracja sprzętowa:

 • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy 64-bit
 • Procesor: Intel Core i5 6600 3.9 GHz
 • Pamięć RAM: 16 GB Ram
 • Karta graficzna: 4GB GeForce GTX 970 lub Radeon R9 290

Mafia III

Zaledwie kilka dni po premierze battlefrontowej Gwiazdy Śmierci w nasze ręce trafi Mafia III, czyli długo wyczekiwana produkcja osadzona w klimatycznym, gangsterskim świecie. Każda odsłona serii przenosi nas do coraz to nowszych czasów – jedynka, zatytułowana The City of Lost Heaven, toczyła się w latach 30, dwójka przeniosła nas do Ameryki próbującej odnaleźć się w nowej rzeczywistości tuż po II Wojnie Światowej, a najświeższa część rozegra się w równie mrocznych dla Stanów Zjednoczonych czasach - mowa tutaj o przepełnionych rasizmem latach 60. Na nową Mafię fani musieli czekać aż sześć lat, ale wszystko wskazuje na to, że wydawca z 2K Games przy współpracy ze studiem Hangar 13 przyszykował nam godną kontynuację.

Trójka będzie pod pewnymi względami rewolucyjna. Po raz pierwszy mamy bowiem do czynienia z bohaterem o czarnym kolorze skóry, który daleki jest stereotypowego wizerunku eleganckiego mafiozy o włoskich korzeniach. Wręcz przeciwnie – Lincoln Clay to niedbający o nic weteran wojny w Wietnamie, który toruje sobie drogę do zemsty w niezwykle brutalny i huczny sposób. Głównym zadaniem fabuły będzie wyrwanie Nowego Bordeaux z rąk włoskiej rodziny Marcano i rozliczenie jej głowy z grzechów przeszłości. W zadaniu tym pomoże nam trójka wspólników – przywódczyni haitańskiej szajki Cassandra, Irlandczyk Thomas Burke oraz znany wszystkim sympatykom serii Vito Scaletta, zesłany przez Komisję do najgorszej z możliwych dla mafiozy dziur w Stanach Zjednoczonych. Od nas zależy czy zbudujemy z naszymi towarzyszami przyjazne stosunki oddając im część wpływów w mieście czy też popadniemy w krwawy konflikt, pozbawiając ich życia.

Do Nowego Bordeaux przeniesiemy się 7 października. Mafia III dostępna będzie w wersji na komputery PC oraz konsole bieżącej generacji. Do naszej dyspozycji oddany zostanie otwarty świat obejmujący miasto składające się z 10 różnorodnych dzielnic oraz najbliższe bagienne tereny podmiejskie. Naszym środkiem lokomocji prócz samochodów zostaną także motorówki, co jest nowością w tej produkcji. Twórcy zapewniają, że wynieśli lekcje z poprzedniej części i znacząco usprawnili system jazdy – ma on być realistyczny, a zarazem bardzo intuicyjny oraz prosty do opanowania. Oto oficjalne wymagania sprzętowe:

Minimalne wymagania:

 • System operacyjny: Windows 7 64-bit lub nowszy
 • Procesor: Intel Core i5 2500K 3.3 GHz lub AMD FX 8120 3.1 GHz
 • Pamięć RAM: 6 GB Ram
 • Karta graficzna: 2GB GeForce 660 GTX lub Radeon HD 7870
 • Miejsce na dysku: 50 GB

Zalecana konfiguracja sprzętowa:

 • System operacyjny: Windows 7 64-bit lub nowszy
 • Procesor: Intel Core i7 3770 3.4 GHz lub AMD FX 8350 4.0 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB Ram
 • Karta graficzna: 4GB GeForce GTX 1060 lub Radeon R9 290X
 • Miejsce na dysku: 50GB

Strona: 1 2 3 Następna
Zgłoś błąd