News

Światowa premiera Mafii III

Sześć lat - dokładnie tyle czekaliśmy na to, aby Take-Two Interactive uraczyło nas kolejną odsłoną kultowej Mafii. Trzecia generacja gry właśnie dziś puka do naszych drzwi po to, aby pokazać, jak bardzo zmieniła się w stosunku do swoich poprzedniczek.

Dla wielu fanów gier akcji z całego świata dziś nastało prawdziwe święto - zapowiedziana w zeszłym roku Mafia III wreszcie ujrzała światło dzienne. Jak zapewne spora część graczy zdążyła się już dowiedzieć, moduł fabularny gry przedstawia historię Lincolna Claya - weterana wojny w Wietnamie, który teraz pragnie zemścić się na osobach odpowiedzialnych za wymordowanie jego mafinej rodziny. W tym celu bohater tworzy własne ugrupowanie, dążące do odnalezienia i załatwienia winnych tej zbrodni. Fabuła zapowiada się zatem dosyć klasycznie, ale o jej emocjonujący charakter ma zadbać zupełnie nowe podejście twórców ze studia Hangar 13. Mafia III zaoferuje nam bowiem bardzo wartką akcję, z naciskiem na liczne pościgi, strzelaniny oraz zrozgrywkę bardzo mocno skoncentrowaną na samej akcji. To coś zupełnie nowego dla długoletniej serii, a jak sprawdza się w praktyce, możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie premierowym gry, który właśnie trafił do sieci.

Mafia III to nie tylko fabuła oraz akcja. Tytuł wyróżniać się ma również grafiką, będącą zupełnie nową jakością dla całego cyklu. Co ciekawe nie przekłada się to na same wymagania produkcji, które w zestawieniu z innymi współczesnymi grami akcji okazują się dosyć umiarkowane:

Wymagania minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7 64-bit
  • Procesor: Intel I5-2500K lub AMD FX-8120
  • Pamięć RAM: 6 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD7870, 2 GB pamięci VRAM
  • Dysk twardy: minimum 50 GB wolnej przestrzeni
Konfiguracja zalecana:
  • System operacyjny: Windows 7 64-bit
  • Procesor: Intel I7-3770 lub AMD FX 8350 o taktowaniu 4.0 Ghz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA Gefore GTX 780 lub GeForce GTX 1060 albo AMD Radeon R9 290X, minimum 4GB pamięci VRAM
  • Dysk twardy: minimum 50 GB wolnej przestrzeni

Oczywiście jak to przy premierach tak dużej skali bywa, również i wydawcy z 2K Games zaliczyli małą wpadkę. Chodzi tutaj o odmianę komputerową tytułu, która przez pewien czas będzie działała tylko w 30kl./s. Jest to spore rozczarowanie, szczególnie w odniesieniu do świetnej oprawy wizualnej produkcji, jednak problem ten powinien zniknąć zaraz po pojawieniu się odpowiedniej łatki do gry, nad którą twórcy już pracują. 2K Games postanowiło też opóźnić pojawienie się w sieci pierwszych recenzji Mafii III, znosząc embargo na udostępnianie jej ocen dopiero w dniu premiery. Na pierwsze opinie o rozgrywce będziemy zmuszeni zatem jeszcze nieco poczekać, ale już dzisiaj możemy rozkoszować się rozgrywką w wirtualnym Nowym Bordeaux.

Zgłoś błąd