News

Ujawniono osiągnięcia i trofea z Mafii III

Jeszcze przed nadchodzącą premierą głośno omawianej w branży Mafii III, do sieci trafiły kolejne szczegóły rozgrywki, rzucające nieco światła na kampanię fabularną. Tym razem mamy okazję poznać bliżej osiągnięcia oraz trofea, które będziemy mogli odblokować wraz z Lincolnem Clayem.

Mafia III to tytuł, który zdobinował medialne nagłówki w okresie targów Gamescom 2015. W momencie zapowiedzi wielu fanów marki nie do końca mogło uwierzyć w to, jak bardzo drastycznie wydawcy z 2K Games zdecydowali się zmienić koncepcję wieloletniego już cyklu. Do produkcji zaangażowano bowiem nowe, czeskie studio Hangar 13 i chociaż złożone z byłych pracowników zespołu 2K Czech, postanowiło ono mocno odejść od dotychczasowego stylu rozgrywki. Miasto Nowe Bordeaux oraz nowy dla serii bohater - Lincoln Clay - stały się więc symbolami również nowej jakości, stawiającej na wartką akcję w znacznie większym stopniu, niż znaliśmy to z poprzednich wcieleń marki.

Aby to osiągnąć, twórcy Mafii III postanowili więc nas nieco zmotywować, wprowadzając do rozgrywki system osiągnięć oraz trofeów, które odblokujemy wraz z postępem w historii. Łącznie gameplay zaoferuje ich 55, przy czym niektóre z nich będą wymagały od graczy nieco kreatywności i improwizacji. Dzięki stronie XboxAchievements możemy dowiedzieć się m. in., że do jednych z najciekawszych zadań do wypełnienia okaże się... nakarmienie kimś aligatora, przewrotnie nazwane przez twórców "Bon Apetit". Nie zabraknie również trofeów, wymagających od nas zręczności i skupienia, jak chociażby "Never saw it coming", po które sięgniemy, gdy uda się nam zabić wszystkich przeciwników w ciągu dwóch sekund od ich wejścia przez drzwi. Warto zaznaczyć, że spece ze studia Hangar 13 zdecydowali się podzielić wszystkie osiągnięcia na trzy różne kategorie - związane z fabułą, samą rozgrywką oraz specjalne sekretne. Tych ostatnich będzie jednak tylko cztery i również zostaną one powiązane z wątkiem głównym gry. Pełną listę trofeów możecie znaleźć tutaj. Mafia III pojawi się na rynku już w najbliższy piątek, 7 października i trafi do właścicieli komputerów PC oraz konsol Xbox One i playStation 4.

Zgłoś błąd