News

Mafia III: Nowe Bordeaux i Vito Scaletta

Jeśli jeszcze dobrze nie ochłoneliście po ostatnich materiałach od 2K Games, to wydawca Mafii III ma dla Was kolejną porcję ciekawostek w postaci wideo. Na oficjalnym youtubowym kanale produkcji pojawiły się dwa nowe filmy – jeden, dość długi, prezentuje wszystkie dzielnice Nowego Bordeaux, a kolejny przedstawia ostatniego przyjaciela naszego protagonisty – znanego wszystkim fanom serii Vito Scalettę.

Deweloperzy jak zawsze zadbali o odpowiedni klimat, wprowadzając nas krok po kroku w tło fabularne, którego poznanie pomoże nam w październiku rozpocząć nową, kryminalną przygodę z Mafią. Wydawca przygotował serię taśm z przesłuchania agenta CIA Johna Donovana, który kilka lat po wydarzeniach z Nowego Bordeaux spowiada się przed Komisją Senatu USA ds. Wywiadu. Jak się okazuje, główna postać z trailera prowadziła służbę Lincolna Claya gdy ten walczył w Wietnamie – współpraca obu panów sięgała jednak również poza sferę konfliktu z komunistami. Donovan opowiada przed urzędnikami o swojej roli w agencji – jednym z jego głównych zadań było obserwowanie miasta, węszenie w poszukiwaniu informacji, a następnie dostarczanie ich do Claya. W trwającej prawie cztery minuty retrospekcji poznajemy charakterystyczne elementy wszystkich dziesięciu dzielnic metropolii i ich mieszkańców. Ciężko jednoznacznie stwierdzić jakie były powody kooperacji wywiadu z głównym bohaterem. Być może rząd chciał rozwiązać problem z kłopotliwymi mafiozami, a do „pracy” zaciągnął pragnącego zemsty Afroamerykanina.

Dosłownie parę godzin później, 2K Games opublikowała zwiastun prezentujący ostatniego członka naszej organizacji – Vito Scalettę. Główny bohater poprzedniej części gry przeprowadził się do Nowego Bordeaux z Empire Bay na wniosek tamtejszej Komisji. Jego kontakty z lokalną włoską mafią nie ułożyły się jednak najlepiej – został wystawiony przez „przyjaciół” i ledwo uchodząc z życiem postanowił dokonać zemsty. Gdy trafił na Lincolna okazało się jasne, że obie postacie połączą siły by stanąć naprzeciw wspólnemu wrogowi – rodzinie Sala Marcano. Producenci przygotowali też specjalną promocję dla wszystkich tych, którzy z jakichś powodów chcieliby przeżyć przygodę z Vito jeszcze raz. Mafia II na platformie Steam została przeceniona o 80% wraz z wszystkimi DLC, które kosztują 2$ za sztukę. Oferta trwa do soboty 13 sierpnia – czasu jest więc niewiele!

Zgłoś błąd