News

Pendrive. Kompendium

Ranking pendrive'ów. Które pamięci flash są najwydajniejsze, a które o ekskluzywnym designie?

Urządzenia wykorzystujące jako nośnik danych pamięci Flash, są obecnie najpopularniejszym narzędziem wykorzystywanym do magazynowania i przenoszenia informacji. Swój sukces zawdzięczają zarówno łatwości w użyciu, jak i możliwości wielokrotnego powtarzania cyklu zapisu i odczytu. Producenci przenośnych pamieci Flash USB, tworząc kolejne modele, udoskonalają nie tylko możliwości swoich produktów, ale także jakość ich wykonania oraz prezencję. Dowiedzmy się zatem czegoś więcej na temat przedmiotów używanych przez nas codziennie oraz zapoznajmy się z przekrojem oferty wiodących producentów.

Pamięć Flash

Pamięć Flash jest pamięcią stałą, co oznacza, że po odłączeniu zasilania nie traci ona swojej zawartości. Pamięć ta ma jednak ograniczoną żywotność, która wiąże się z określoną liczbą cykli kasowania, od 10000 do 100000 cykli, a przekroczenie tej liczby oznacza jej uszkodzenie.

Urządzenia magazynujące dane oparte na pamięciach Flash, takie jak pendrive, są pojemniejsze, szybsze i wygodniejsze, przez co już dawno wyprały nośniki magnetyczne. Pamięć Flash jest niezbędnym, ale nie jedynym elementem pendrive’a, który zawiera inne komponenty elektroniczne konieczne do jego funkcjonowania.

Producenci i ich oferta

Na rynku istnieje wiele znanych producentów pendrive’ów. Regułą jest, że przenośne pamięci Flash USB nie są ich główną gałęzią produkcji, a jedynie dodatkiem do oferty modułów pamięci operacyjnej, dysków twardych czy wszelkich kart pamięci.

Do najpopularniejszych marek należą: A-DATA, GOODDRIVE, Kingston, OCZ, Patriot, SanDisk i Transcend. To właśnie z oferty tych producentów wybraliśmy najciekawsze modele, które sklasyfikowaliśmy w pięciu kategoriach: Klasyczny pendrive, Ekskluzywny design, Najszybszy pendrive, Sportowy charakter i Nietypowy pendrive.

Zgłoś błąd