News

Mafia III: poznajcie rodzinę Marcano

Odpowiedzialny za pisanie scenariusza do najnowszej Mafii zespół z 2K Games od dłuższego czasu bombarduje nas materiałami wideo rzucającymi nieco światła na fabułę. Dotychczas poznaliśmy historyczny zarys głównego bohatera i jego najbliższych współpracowników. Dziś przyszła kolej na zagłębienie się w największego wroga Lincolna – rodzinę Marcano.

W opublikowanym filmiku Haden Blackman, Ed Fowler oraz Bill Harms wyjaśniają jak funkcjonuje włoska mafia w Nowym Bordeaux oraz odpowiadają na pytanie skąd w ogóle się tam wzięła. Kieruje nią Sal Marcano co zresztą wiemy już od jakiegoś czasu. Władzę w organizacji zdobywał stopniowo, torując sobie w typowy dla siebie, brutalny sposób drogę na sam szczyt. Ma układ z Komisją – w zamian za zyski z przestępczej działalności, posiada w pełni wolną rękę jeśli chodzi o kontrolę nad miastem. Nowe Bordeaux stało się dla włoskich mobsterów swego rodzaju miejscem zsyłek – Rada dobrze wie jak bezwzględny jest Sal, więc większość gangsterów wysłana przez Komisję na jego terytorium zazwyczaj kończyła w mało optymistyczny sposób. Podobnie miało być z Vito Scalettą, który jednak uchodzi z życiem i dołącza do ekipy Lincolna.

Istotną postacią w rodzinie prócz jej głowy będzie syn Sala, Giorgi, którego w grze zobaczymy nie raz. Jak wyjaśniają scenarzyści, produkcja będzie kładła nacisk na wątek rodziny i więzi jakie kreuje – gracz oceni te wartości z perspektywy dwóch, zwalczających się wzajemnie przestępczych familii. Mafia III zadebiutuje 7 października, czyli za niecały miesiąc. Trzecią odsłonę kultowej serii nabędziemy w wersji na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Na youtubowym kanale Mafii pojawił się również krótki zwiastun, możecie go zobaczyć poniżej:

Zgłoś błąd