News

Mafia III: kolejne nagranie z przesłuchań Senatu

Jeśli śledzicie bacznie wszystkie materiały od 2K Games związane z trzecią częścią Mafii, z pewnością pamiętacie pierwszy odcinek serii zwiastunów w których agent CIA John Donovan opowiada komisji śledczej Senatu o wydarzeniach z przestępczego świata Nowego Bordeaux. Dziś wydawca opublikował drugi epizod tematycznego trailera, gdzie poznajemy kolejny rąbek fabuły.

Dla wszystkich tych, którzy nie kojarzą postaci Donovana śpieszę z wyjaśnieniem kim jest ta tajemnicza postać. John to członek agencji CIA wysłany do pracy w okolicy najgorszych dzielnic Nowego Bordeaux. Jego zadaniem było przysłuchiwaniu się temu co miasto ma do powiedzenia oraz uczenie się tego kto jest kim w przestępczym półświatku. Główny bohater Mafii III, Lincoln Clay, niedługo po wymordowaniu jego rodziny przez ekipę Sala Marcano, trafia na przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości z którym podejmuje ryzykowną współpracę – Donovan dostarcza naszemu protagoniście cennych informacji, a ten robi z nich pożytek, wbijając kolejne szpile w mafijne imperium włochów.

Korzyści z takiej współpracy płyną dla obu stron – Lincoln toruje sobie drogę do upragnionej zemsty, a władze miasta obserwują jak brutalni gangsterzy tracą wpływy w szalenie zawrotnym tempie. Rodzi się jednak drobny acz istotny problem – rodzina Marcano ustępuje miejsca nowej ekipy złożonej z czarnoskórego weterana wojny w Wietnamie i jego towarzyszy, którzy planują wprowadzić swoje własne porządki na terenie poszczególnych dzielnic. Tę tematykę porusza właśnie najnowszy zwiastun, w którym podirytowani członkowie Senatu żądają od swojego rozmówcy wyjaśnień - „dlaczego pan Clay w poszukiwaniu zemsty zaczął szerzyć przemoc i zniszczenie w całym mieście?!”. W typowym dla siebie stylu, Donovan opowiada o tym jak drastyczne działania naszego bohatera wpłynęły na finalny upadek mafii. Całą historię zgłębimy na własną rękę już niebawem – gra w wersji na konsole i komputery PC trafi do sklepów 7 października.

Zgłoś błąd