News

Mafia 3 - kim jest Thomas Burke?

Deweloperzy z 2K Games powoli dawkują coraz to nowe informacje na temat fabuły trzeciej części Mafii. Tym razem mamy okazję poznać kolejną sylwetkę jednego z bohaterów – twórcy przygotowali materiał, który przedstawia najważniejsze fakty o irlandzkim anarchiście Thomasie Burke.

Historia w Mafii 3 obracać będzie się wokół losów weterana wojny w Wietnamie Lincolna Claya, którego życie bezwzględni mobsterzy obrócili o sto osiemdziesiąt stopni. Podczas długiej drogi po sprawiedliwość, zemstę i władzę nad miastem, protagoniście towarzyszyć będą wierni kompanii, a każdy z nich zaoferuje unikatowe dojścia. Opublikowany trailer zdradza kim będzie Thomas Burke, jeden z nielicznych, którym Lincoln może jeszcze zaufać. Nieugięty anarchista jest szefem irlandzkiego syndykatu czyli grupy, która kontroluje część Nowego Bordeaux. W przeszłości został skompromitowany przez włoską mafię co wywołało u niego ogromną nienawiść do każdego gangstera, który choć w najmniejszym stopniu miał związek z tym wydarzeniem. Thomas stał się łowcą, a jego zwierzyna władała prawie całym przestępczym półświatkiem w najbliższej okolicy. Wygląda na to, że nieznający strachu Irlandczyk będzie typem bohatera, który najpierw strzela, a później zadaje pytania.

Tydzień temu mieliśmy zaszczyt poznać „Królową Voodo” Cassandrę, która dowodzi grupą Haitańczyków. Sprytna i wierna przybranej rodzinie dziewczyna również ma rachunki do wyrównania z potężną mafią, lecz aby to osiągnąć potrzebuje wsparcia, które znajdzie przy boku naszego protagonisty. Twórcy powinni w najbliższym czasie przedstawić jeszcze jedną sylwetkę – Vito Scalettę, głównego bohatera poprzedniej części gry. Jego dalsze losy po zakończeniu fabuły Mafii 2 oraz powody współpracy z Lincolnem są dla niejednego fana serii istotną ciekawostką, którą niebawem miejmy nadzieje poznamy choć w części.

Zgłoś błąd