News

Aero Glass w Firefoxie

Ostatni "nightly build" przeglądarki Firefox 4 został wyposażony w obsługę interfejsu Aero Glass. Jak prezentuje się "Lisek" w "szklanej obudowie"?

Na stronach Mozilli pojawiła się informacja o wprowadzeniu interfejsu Aero Glass do testowej odsłony Firefoxa 4. Tzw. "nightly build" (nocne wydanie) ma zatem z powodzeniem radzić sobie z wyświetlaniem przeźroczystych paneli i oferować lepszą integrację z najnowszymi odsłonami Windows. Jak informuje fundacja, funkcja obsługi Aero była już wcześniej implementowana do Firefoxa, jednak w związku z poważnymi błędami nie doszło to wówczas do skutku. Jak widać tym razem się udało. Poniżej prezentujemy zrzut ekranu interfejsu Firefoxa w technologii Aero Glass.

Aero Glass w Firefoxie

Interfejs Aero Glass został opracowany na potrzeby systemu Windows Vista, a następnie z drobnymi udoskonaleniami przeniesiony na najnowszą edycję - Windows 7. Do jego głównych zalet można zaliczyć obsługę przeźroczystości, animowane przełączanie, przesuwanie oraz skalowanie okien, wyświetlanie miniatur na pasku zadań oraz ich "podglądanie na żywo".

Zgłoś błąd