News

Chrome Frame dla IE już nie wymaga uprawnień administratora

Google wprowadził ważną aktualizację dla wtyczki Chrome Frame, która pozwala na korzystanie z silnika Webkit w przeglądarce Internet Explorer. Odtąd do instalacji rozszerzenia nie będą konieczne uprawnienia administratorskie.

Wprowadzenie nowej wersji rozszerzenia jest spełnieniem obietnicy, którą przedstawiciele koncernu złożyli na ostatniej konferencji Google I/O. Otóż korzystanie z Chrome Frame dotąd wymagało uprawnień administratorskich, co znacznie ograniczało jej zastosowania w szkołach oraz firmach. Tam bowiem zwykli użytkownicy nie dysponują odpowiednimi uprawnieniami, gdyż sieć jest zarządzania przez jedną osobę.

Chrome Frame to nic innego, jak wtyczka do Internet Explorera, która pozwala na wykorzystywanie silnika renderującego zastosowanego w Google Chrome. Jej dobrodziejstwa docenią w szczególności użytkownicy starszych wersji przeglądarki Microsoftu (i Windowsa XP, gdzie nie można zainstalować IE9), gdyż wprowadza obsługę najnowszych standardów webowych (m.in. HTML5).

Test przeglądarek internetowych

Wydanie rozszerzenia jest z pewnością dużym ciosem w Microsoft, który uznał ją za bardzo niebezpieczną i zwiększającą podatność przeglądarki na ataki.

Wtyczkę można zainstalować bezpośrednio ze strony Google.

Zgłoś błąd