News

Najciekawsze rozszerzenia do Google Chrome

Jak usprawnić i wzbogacić o nowe funkcje przeglądarkę giganta z Mountain View?

Web2PDFConverter

Jeżeli musimy zaprezentować bogate graficznie witryny na innym komputerze, który jest pozbawiony dostępu do internetu lub po prostu zapisać w formacie PDF ważne treści pochodzące z sieci, to rozszerzenie okaże się nieocenione. Umożliwia ono przekonwertowanie dowolnej strony www lub pliku HTML do formatu PDF. Pliki w tym formacie mają to do siebie, że na każdym komputerze wyglądają tak samo. Nie musimy się zatem martwić o czcionki, grafiki itp.

Metrist

Jeden z ciekawszych klientów Twittera przygotowanych specjalne do Chrome. Poza dodawaniem nowych postów pozwala na łatwe przeglądanie wpisów osób, które obserwujemy. Wtyczka dodaje swoją ikonkę na pasku narzędzi, przy której zawsze wyświetla się liczba nieprzeczytanych wieści – to bardzo przydatne rozwiązanie, jeśli chcemy być zawsze na bieżąco. Jedyną wadą jest brak opcji skracania linków. Niewykluczone jednak, że autorzy pomyślą o jej wprowadzeniu w kolejnych wersjach rozszerzenia.

Metrist

Chromium Wheel Smooth Scroller

Choć instalując to rozszerzenie nie zyskujemy żadnej dodatkowej funkcjonalności w naszej przeglądarce, to jego obecność może umilić nam czas spędzony na przeglądaniu internetu. Zapewnia ono płynne przewijanie zawartości witryn, a dodatkowo dodaje efekt odbijanego od krawędzi suwaka. Na pochwałę zasługują też ogromne możliwości konfiguracji wtyczki.

Center image

To niewielkie, lecz bardzo wygodne rozszerzenie sprawia, że wyświetlane w przeglądarce pliki graficzne będą od razu wyśrodkowane. Wygodniej je dzięki temu przeglądać i skalować.

Zgłoś błąd