News

Najciekawsze rozszerzenia do Google Chrome

Jak usprawnić i wzbogacić o nowe funkcje przeglądarkę giganta z Mountain View?

Mało?

Jeżeli zawartość bazy rozszerzeń Google nas nie satysfakcjonuje, możemy sięgnąć do znacznie większego zbioru. Mowa tutaj o stronie userscripts.org, która oferuje setki tysięcy skryptów usprawniających nawigację po określonych stronach. Użytkownicy Firefoxa również mogą korzystać z tej bazy po uprzednim zainstalowaniu rozszerzenia Greasemonkey. Tymczasem w Chrome nie ma takiej potrzeby, gdyż ta funkcja jest zaimplementowana domyślnie.

Na userscripts.org znajdziemy głównie skrypty, które dotyczą określonych stron. Mogą one zmieniać wygląd (podobnie jak style ze strony userstyles.org), poszerzać funkcjonalność lub ułatwiać nawigowanie. Tak czy inaczej, decydując się na określony dodatek możemy być pewni, że ułatwi on nam w jakimś stopniu korzystanie z danej witryny.

I na tym zakończymy…

...a przynajmniej zakończyć powinniśmy. Choć użytkownicy Chrome wcale nie mają takiego obowiązku. Zaprezentowane tutaj wtyczki to jedynie wierzchołek góry lodowej, a przeglądanie bazy rozszerzeń Google może zaowocować wieloma interesującymi odkryciami. Dlatego zachęcam wszystkich Czytelników do podzielenia się efektami swoich poszukiwań i zaprezentowania rozszerzeń, które Waszym zdaniem są godne uwagi na naszym forum. W końcu żadna przeglądarka nie jest na tyle dobra, by nie mogła być lepsza.

Strona: Poprzednia 1 2 3 4 5
Zgłoś błąd