News

Dziesiąte wydanie Chrome już stabilne

Przeglądarka Chrome 10 zakończyła etap testów i została opublikowana w wersji stabilnej. Producent zapewnia, że program jest szybszy, bezpieczniejszy i łatwiejszy w obsłudze.

Dziesiąte wydanie Chrome wnosi dużą liczbę nowości. Wśród tych, które można zauważy gołym okiem warto wyróżnić ekrany ustawień, które odtąd wyświetlane są na kartach przeglądarki, a nie, jak dotychczas, w odrębnym okienku. W dodatku zostały one wzbogacone o wyszukiwarkę, dzięki której dotarcie do konkretnej opcji ma nie stanowić najmniejszego problemu dla nawet początkujących użytkowników.

Producent wprowadził też funkcję synchronizacji haseł między przeglądarkami. Ma to znacznie ułatwić pracę osobom, które korzystają z Chrome na kilku komputerach. W celu zabezpieczenia danych przechowywanych na serwerach Google dostęp do nich można zabezpieczyć dodatkowym hasłem.

Na bezpieczeństwo podczas korzystania z nowej wersji przeglądarki bez wątpienia wpłynie przeniesienie wtyczki Flash do piaskownicy. Oznacza to, że cyberprzestępcy i złośliwe skrypty nie będą mogły wprowadzać zmian w systemie, nawet wykorzystując luki w technologii Adobe.

Google zapewnia też, że program 66 proc. szybciej obsługuje JavaScript, co ma być zasługą zaktualizowanego silnika V8.

Poniżej zamieszczamy dwa klipy wideo przygotowane przez Google, które mają przybliżyć nowości wprowadzone do przeglądarki. Tymczasem Chrome możecie pobrać bezpośrednio z naszego działu Download

Zgłoś błąd