News

Podsumowanie wieści ze świata gier - 34

Co się działo w ostatnim tygodniu sierpnia?

Z początkiem września premiery Metal Gear Solid V: The Phantom Pain oraz Max Maxa, jednych z najbardziej interesujących tytułów roku, ale recenzje na temat pierwszej z nich już możecie znaleźć w sieci – patrząc na nie, wygląda na to, że ostatnia odsłona serii Kojimy naprawdę się udała. W minionym tygodniu zadebiutowała także zremasterowana wersja Dishonored, ostatnie darmowe rozszerzenie dla Wiedźmina 3 oraz serwis YouTube Gaming.

Jest już obiecany trailer MGS V: The Phantom Pain od Kojimy

W środę w sieci pojawił się od pewnego czasu zapowiadany premierowy zwiastun Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. To trailer wyjątkowy, ponieważ pracował nad nim sam Hideo Kojima – ikona świata gier komputerowych. Wideo przygotowane przez Kojimę miało być formą pożegnania autora z serią, której, jak wiemy, The Phantom Pain ma być niestety ostatnią częścią. Zwiastun sięga również do fragmentów z poprzednich odsłon i nie ukazuje żadnych spoilerów, dlatego spokojnie możecie go obejrzeć, nie psując sobie zabawy z Metal Gear Solid V.

Metal Gear Solid V – pierwsze noty

Premiera gry już 1 września, ale na tydzień przed debiutem produkcji w Internecie opublikowano pierwszej recenzje. Producenci zdecydowali się na odważny krok, pozwalając na pojawienie się pierwszych opinii jeszcze przed premierą, ale nie bez powodu byli pewni sukcesu - Metal Gear Solid V ustrzeliło same wysokie noty. Spójrzcie zresztą sami:

  • Destructoid 9/10
  • EGM 9.5/10
  • Game Informer 9.25/10
  • GameSpot 10/10
  • GameTrailers 9.3/10
  • IGN 10/10
  • EMG 95/100
  • GRYOnline 9.3/10

Premiera Dishonored: Definitive Edition

Na PlayStation 4 oraz Xboksie one zadebiutował w tym tygodniu tytuł Dishonored: Definitive Edition - to zmodyfikowana wersja gry z 2012 roku (twórcy podrasowali tu przede wszystkim grafikę). W skład Definitive Edition wchodzą oczywiście wszystkie dotychczas wydane dodatki: Dunwall City Trials, The Knife of Dunwall, The Brigmore Witches i Void Walker’s Arsenal. Skoro na drugą odsłonę serii musimy poczekać co najmniej do qiowsny 2016 roku, może warto przeżyć przygodę z jedynką jeszcze raz, ale już w nowej szacie graficznej?

Wiedźmin 3: Nowa Gra Plus i glitch podnoszący poziom wrogów

Ostatnie darmowe DLC dla Wiedźmina 3 podobnie jak niektóre z jego poprzedniczek przysporzyło graczom trochę problemów – po instalacji rozszerzenia w niektórych momentach rozgrywki wrogowie stają się niewiarygodnie silni. Błąd aktywuje się, gdy Geralt osiągnie podczas walki 330 procent intensywności Znaków i oddali się na moment od przeciwnika, by zaraz do niego szybko wrócić. Oprócz glitcha rozszerzenie wprowadza tryb Nowej Gry Plus, polegający na możliwości przejścia Wiedźmina 3 ponownie, lecz ze zdobytym wcześniej ekwipunkiem i umiejętnościami.

Debiutancki trailer LawBreakers, FPSa od Bleszinskiego

W sieci opublikowano debiutancki zwiastun gry LawBreakers - to pierwsza strzelanina online spod szyldu Boss Key Productions, studia założonego przez znanego w branży Cliffa Bleszinskiego. Tytuł oferuje nam futurystyczną rozgrywkę FPS w trybie multiplayer – gracze w alternatywnej przyszłości mogą stanąć po stronie jednej z dwóch drużyn – mogą dołączyć do pokojowej organizacji lub grupy przestępczej pragnącej zawładnąć światem. Tytuł zadebiutuje w 2016 roku na pecetach.

Konkurs w Just Cause 3. Do wygrania... wyspa

Wydawcy Juast Cause 3 wpadli na szalony pomysł i organizują konkurs, w którym do wygrania jest prawdziwa wyspa położona gdzieś na oceanie. W konkursie wziąć udział mogą wszyscy ci, którzy zakupią grę w przedsprzedaży na PlayStation 4 lub Xboksa One, to jednak nie wszystko – w dniu premiery, 1 grudnia, rozpoczną się trwające 90 dni zawody. Ten, kto do 29 lutego zdobędzie najwięcej punktów chaosu w grze, otrzyma w nagrodę wspomnianą wyspę (punkty chaosu można będzie zdobyć siejąc w produkcji zniszczenie).

Wartość wyspy będącej nagrodą w konkursie szacuje się na 50 tysięcy dolarów, niestety wciąż nie znamy jej dokładnej lokalizacji. „Odpowiedzialność za wszystkie podatki i opłaty związane z zakupem i uzyskaniem praw własności do wyspy (w tym m.in. koszty obsługi prawnej, depozyty i koszty finalizacji transakcji) spoczywać będzie na Zwycięzcy. Sponsor nie gwarantuje, że na wyspie będzie się dało zamieszkać, że będzie ona jakkolwiek rozwinięta i że będzie można się na nią dostać innym środkiem transportu niż statkiem” – nagroda może więc okazać się nie taka atrakcyjna, jak moglibyśmy się spodziewać.

Assassin’s Creed: Syndicate na PC zaliczy miesięczny poślizg

Okazuje się, że Assassin’s Creed: Syndicate na pecetach zadebiutuje cztery tygodnie później niż na konsolach nowej generacji, a wszystko tradycyjnie po to by oddano w nasze ręce produkcję w możliwie jak najlepszym stanie. Nasza cierpliwość ma zostać wynagrodzona tym, że gra już w dniu premiery będzie stabilna i perfekcyjnie zoptymalizowana. Assassin’s Creed: Syndicate trafi na PlayStation 4 oraz Xboksa One już 23 października, natomiast na PC 19 listopada.

ACSyndicate2

Google uruchamia serwis YouTube Gaming

Nie musicie już ograniczać się do serwisu Twitch, w środę wystartowała nowa usługa od Google, YouTube Gaming, która zaoferować ma nam aż 25 tysięcy stron różnych tytułów gier ze streamami, filmami promocyjnymi, fragmentami rozgrywek i wszystkim tym, co tylko dotyczy elektronicznej rozrywki. By ułatwić nam nawigację po serwisie i wyszukiwanie YouTube Gaming został oddzielony od klasycznego YouTube`a, a poza wspomnianymi już atrakcjami znajdziemy na nim opcję czatowania z naszymi widzami i między nimi podczas strumieniowania czy wspaniałe odtwarzanie 60 klatek na sekundę.

YouTube Gaming urządzenia

Zgłoś błąd