News

Podsumowanie wieści ze świata gier – 44

Co się działo w mikołajkowym tygodniu?

W ostatnim tygodniu zapewne byliście zajęci kupowanie mikołajkowych prezentów, dlatego być może nie byliście w stanie śledzić z wystarczającą uwagą, co działo się w branży gier. Na szczęście z pomocą przybywa cotygodniowe podsumowanie najważniejszych informacji dla wielbicieli gamingu. Oprócz wielkiej gali The Game Awards 2015, miniony tydzień to także już jedne z ostatnich w tym roku premier – na rynku zadebiutowało Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oraz Just Cause 3. Co jeszcze?

PREMIERA Just Cause 3

Po długich miesiącach oczekiwania we wtorek 1 grudnia w całej swej okazałości światło dzienne ujrzała trzecia odsłona serii Just Cause, w którą PC Centre miało okazję zagrać już wcześniej podczas targów Warsaw Games Week 2015. Razem z samą grą w sieci zanotować można było tradycyjny wysyp pierwszych oficjalnych ocen i recenzji i, choć tytuł od Avalanche Studios robi na użytkownikach dobre wrażenie, daleko mu to not najwyższych lotów przyznawanych w tym roku chociażby Wiedźminowi 3.

Inną, znacznie bardziej niechybną tradycją premier klasy AAA, są uprzykrzające rozgrywkę bugi i problemy ze stabilności – i te niestety nie ominęły Just Cause 3i agenta Rodrigueza. Na temat kłopotów z grą możecie poczytać w wypowiedziach użytkowników na platformie Steam.

PREMIERA Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

Drugą głośną premierą tygodnia bez wątpienia był debiut Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Tytułem cieszyć możemy się również od 1 grudnia i także w tym przypadku pierwsze opinie wypadają całkiem nieźle, choć raczej nie powalają na kolana i twórcom zapewne marzyło się trochę milsze przyjęcie gry. Co do problemów technicznych, niektórym przytrafiły się już na starcie przy uruchomieniu produkcji, ale na szczęście później jest już tylko lepiej.

Recenzji Tom Clancy's Rainbow Six: Siege póki co jest w sieci mało, a na pewno znacznie mniej niż tych Just Cause 3, jednak wynika to z faktu, że nowy tytuł Ubisoftu stawia przede wszystkim na rozgrywkę w trybie wieloosobowym, a producent wciąż nie otworzył serwerów do zabawy. Na pewno gdy to nastąpi, zaraz zostaniemy zasypani ocenami przeróżnych portali, tymczasem Gamereactor tryb single ocenia na 8/10, Pocket-lint na 4/5, GamesRadar+ na 3,5/5, a hiszpański Hobby Consolas na 79/100.

EUROPEJSKA PREMIERA Xenoblade Chronicles X

Na tym premiery ostatniego tygodnia się nie kończą, chociaż kolejna to pozycja nieco z innej półki, ponieważ na konsolę Wii. Mowa o grze Xenoblade Chronicles X, która na europejski rynek trafiła w piątek 4 grudnia i według pierwszy ocen to jeden z tytułów, dla których warto mieć często deprecjonowaną konsolę Nintendo, bowiem studio Monolith Software przygotowało to jRPG wyłącznie dla Wii. Co ciekawe, w Japonii Xenoblade Chronicles X zadebiutowało już 8 miesięcy temu, dlatego trzeba przyznać, że Europa musiała na tytuł czekać naprawdę długo – przecież to niemalże rok! Oceny Europejczyków są jednak całkiem przyjazne japońskiemu tworowi - GameSpot wycenił go na 8/10, Polygon na 7/10, iDigitalTimes na 4/5, a God is a Geek na 9/10. To jak, kupujecie Wii?

Plague Inc: Evolved z nowym trybem online

Ekscentryczna produkcja od studia Ndemic Creations została wzbogacona o nową zawartość, a ściślej o nowy tryb rozgrywki. Umożliwia nam on dotychczas niedostępną opcję zabawy wieloosobowej, a więc konkurowania z innymi graczami w rozprzestrzenianiu swojej śmiertelnej epidemii. Oprócz tego tryb dodaje nowe umiejętności, geny wirusowe i funkcje, a wszystko to w najświeższej bezpłatnej aktualizacji z 1 grudnia. Warto również przypomnieć, że w przygotowaniu znajduje się wersja konsolowa Plague Inc: Evolved.

Verizon stworzył w Minecrafcie smartfona ze wszystkimi funkcjami

Bez wątpienia zainteresowanie sandboksem Minecraft nigdy nie słabnie i regularnie jesteśmy bombardowani jakimiś nowinkami dotyczącymi pikselowego uniwersum od Mojang AB. Operator komórkowy Verizon postanowił zabawić się nieco w świecie Markusa Perssona i pokusił się o stworzenie w Minecrafcie smartfona. W przedsięwzięciu pomogli firmie sami twórcy produkcji i tak powstał w niej telefon, za pośrednictwem którego możemy wysyłać SMS-y i MMS-y, przeglądać strony internetowe i prowadzić rozmowy wideo. Jeżeli jesteście ciekawi, jak skorzystać z pikselowego smartfona, zajrzyjcie na tutaj.

Koniecznie zajrzyjcie także do naszego podsumowania The Game Awards 2015!

Zgłoś błąd