News

Premiera Just Cause 3 i pierwsze oceny produkcji

Dla fanów sandboksów nastał dziś wielki dzień - światło dzienne ujrzała właśnie długo zapowiadana, trzecia odsłona serii Just Cause. Z tej okazji do sieci trafiły też pierwsze recenzje tytułu, który odznacza się jednym z największych wirtualnych światów w historii gier komputerowych.

Początek tegorocznego grudnia, podobnie jak początek listopada, obfituje w premiery nowych gier, a jedną z najgłośniejszych jest wydane dzisiaj Just Cause 3. Wybuchowy tytuł od Avalanche Studios ujrzał właśnie światło dzienne i - co tu dużo mówić - nie zrobił tego w subtelny sposób. Premierę tytułu poprzedził bowiem prezentowany już przez nas trailer produkcji, wyłoniony na drodze konkursu, zorganizowanego przez wydawcę Just Cause 3, firmę Square Enix.

Premiera opatrzona została oczywiście reakcją mediów z całego świata, które zdążyły już wystawić pierwsze oceny produkcji Avalanche Studios. W ogólnym rozrachunku gra nie wypadła idealnie, prezentując średni wynik na poziomie 70-80% możliwej do zdobycia punktacji. Niemniej tytuł nie wykazał również większych słabości. W kontekście sporej, premierowej łatki oraz częstych problemów wśród wydawnictw konkurencji, można było się jednak spodziewać, że w trakcie debiutu rozgrywka nie zaprezentuje się perfekcyjnie. Tak też się stało w przypadku komputerowej wersji gry, gdzie wśród użytkowników wystąpiły dosyć liczne problemy z jej stabilnym działaniem oraz wizualnymi bugami, szczególnie w przypadku posiadania układu graficznego innego niż marki Nvidia. Nie są to niestety odosobnione błędy, co potwierdza również nieco już nadszarpnięta reputacja Just Cause 3 na platformie Steam.

Just Cause 3

Problemy nie ominęły także wersji konsolowych, gdzie gracze do tej pory zdążyli już zauważyć mocne spadki wydajności w trakcie szybkich akcji w rozgrywce. Jak tę kwestię rozwiąże Square Enix, zapewne przekonamy się w ciągu najbliższych kilku dni lub tygodni, tymczasem poniżej prezentujemy pełne zestawienie pierwszych ocen, którymi podzieliły się zachodnie media branżowe.

Just Cause 3


Zgłoś błąd