News

E3 2015 – konferencja Square Enix

Konferencja Square Enix na tegorocznych targach E3 rozpoczęła się we wtorek o godzinie 19:00 czasu polskiego. Firma poruszyła wiele tematów – omówiono m.in. nowego Hitmana, Deus Ex: Mankind Divided, Rise of the Tomb Raider i Just Cause 3. Lista tytułów, nad jakimi japoński producent aktualnie pracuje jest doprawdy imponująca, a jeśli do tego dodamy, że na niektóre z nich czekają miliony graczy na całym świecie, to sprawa nabiera jeszcze większego rozmachu.

Poza wspomnianymi powyżej grami poświęcono też przynajmniej po kilka lub kilkanaście minut takim tytułom jak: NieR, Lara Croft GO, Final Fantasy VII Remake, World of Final Fantasy, Final Fantasy Portal App, Kingdom Hearts III, Kingdom Hearts Unchained i Star Ocean 5: Integriy and Faithlessness. Zapowiedziano też zupełnie nową markę RPG – Project Setsuna. Zacznijmy jednak od początku...

Just Cause 3

Konferencja rozpoczęła się iście wybuchowo – trailerem Just Cause 3. Twórcy zapowiedzieli, że oddadzą nam do dyspozycji wielki na 1000 kilometrów kwadratowych świat, który będziemy mogli przemierzać za pomocą 80 różnych rodzajów środków lokomocji, w tym przy użyciu np. potężnych monster-trucków i odrzutowców. Zaprezentowano też nowe możliwości spadochronu ze zmodyfikowanym systemem celowania z broni dwuręcznej, działanie powietrznego kombinezonu, który w swojej pierwotnej formie poznaliśmy w jednym z modów do poprzedniej odsłony cyklu, a także usprawniony hak, który teraz może też posłużyć jako skuteczne, efektowne i stosunkowo proste w użyciu narzędzie zagłady. Co więcej, Square Enix pokusiło się o ujawnienie daty premiery Just Cause 3 na platformy PC, PlayStation 4 i Xbox One: 1 grudnia 2015 roku. Więcej szczegółów można wypatrzyć w najnowszym trailerze:

NieR

Po Just Cause 3 studio zaprezentowało kolejną część udanego debiutu z 2010 r. - NieR. Na razie jednak niewiele na temat tej gry wiadomo, poza tym, że dyrektorem projektu został Taro Yoko, który zdobył cenne doświadczenie przy pierwszej części i Drakengard, oraz że za produkcję odpowiedzialna jest firma PlatinumGames, znana m.in. z cyklu Bayonetta. Square Enix na razie wspomniało tylko o platformie PlayStation 4, ale fakt, że pozostałe zostały przemilczane, wcale nie musi oznaczać, że nie są brane pod uwagę. Kolejnych wieści możemy spodziewać się jesienią.

Rise of the Tomb Raider, Lara Croft GO

O nowych przygodach Lary Croft mówiono już na konferencji Microsoftu, ale Square Enix uzupełniło wcześniejsze wypowiedzi, skupiając się tym razem na autentyczności głównej bohaterki. Twórcy chcą, by Lara była tak realistyczną postacią, na ile to tylko możliwe. Dbałość o szczegóły faktycznie robi wrażenie – za przykład niech posłuży to, że na jej ubraniach osadzać się będą płatki śniegu, a z walki wyjdzie pokrwawiona i ubłocona. Odpowiedzialny za to będzie specjalny system, który, przynajmniej wedle zapowiedzi, będzie ogromnym krokiem naprzód jeśli chodzi o poziom immersji w serii. Więcej informacji o Rise of the Tomb Raider pojawi się w najbliższych miesiącach.

Zacna pani archeolog zawita również na urządzeniach mobilnych w postaci Lara Croft GO, gdzie akcja i elementy zręcznościowe zostaną zastąpione głównie logicznymi zagadkami. Naszym celem będzie demontaż pułapek, sprytne zabijanie wrogów i bieżące odkrywanie kolejnych fragmentów mapy. Wszystko to zostanie pokazane z perspektywy rzutu izometrycznego. Nie wiadomo, kiedy i na jakie platformy ta gra zawita, ale jeśli weźmiemy pod uwagę bliźniaczy produkt tej samej firmy – Hitman GO – to możemy się spodziewać, że brane pod uwagę są systemy iOS i Android, a być może również i PC.

Zgłoś błąd