News

Nowe DLC do Just Cause 3 już dostępne

Fani Just Cause 3 mają powody do świętowania. Twórcy z Avalanche Studios zdecydowali się udostępnić kolejny już pakiet rozszerzeń do gry, zatytułowany Mech Land Assault. Przy okazji debiutu do sieci trafił premierowy zwiastun rozszerzenia, promujący dalszą część przygód agenta Rico Rodrigueza.

Od czasu premiery Just Cause 3 minęło już pół roku i od tamtej pory wybuchowa produkcja zdążyła się już nieco opatrzyć większości graczy. W lutym otrzymaliśmy co prawda pierwsze z serii rozszerzeń przepustki sezonowej Air, Land and Sea Expasion Pass, zatytułowane Sky Fortress, jednak przez te kilka miesięcy fani zdążyli wypróbować wszystkie jego możliwości. Potrzeba nowego dodatku wśród graczy zatem wzrosła, a tę nareszcie postanowili ukoić twórcy z Avalanche Studios, wprowadzając na rynek kolejne, drugie już DLC. Tym razem rozszerzenie tematycznie związane jest z lądem i nosi tytuł Mech Land Assault.

Pakiet wprowadza szereg nowości do rozgrywki, w tym m. in. dwa nowe, nietypowe robo-pojazdy, nazywane przez twórców mechami, które Rico Rodriguez również spróbuje okiełznać. Deweloperzy zdecydowali się też na powiększenie dotychczas dostępnego terenu - w rozgrywce zobaczymy nową wyspę o nazwie Lacrima, na którą zawiedzie nas dalszy rozwój wydarzeń. Znajdziemy na niej więzienie, zarządzane przez tajemniczego osobnika o pseudonimie Black Hand, a także opuszczoną placówkę badawczą eDen. Dostanie się do tych miejsc okaże się dosyć trudne dla agenta Rico, bowiem dostępu do nich również będą bronić wspomniane już mechy. Zadanie ułatwi nam nieco nowa broń - energetyczny karabin Bavarium Power Core, a ponadto możliwość wezwania posiłków w postaci towarzyszącego nam, kolejnego mecha. W walce przyda się też na pewno specjalne, grawitacyjne działko GRIP (Gravitational Remote Influence Projector), dzięki któremu nowe maszyny będą zdolne do przyciągania, a potem miotania na odległość różnymi przedmiotami. Pakiet Mech Land Assault do Just Cause 3 zagościł u posiadaczy przepustki sezonowej co prawda już wczoraj, jednak do pozostałych graczy trafi dopiero 10 czerwca. DLC zostało wycenione na niespełna 12 euro, czyli nieco ponad 50 zł.

Zgłoś błąd