News

Just Cause 3 bez modyfikacji Multiplayer

Do sieci przedostały się najnowsze informacje o zeszłorocznej produkcji studia Avalanche Studios, czyli Just Cause 3. Gra niestety nie doczeka się modyfikacji multiplayer, zapowiedzianej na początku tego roku przez twórców podobnego rozszerzenia do drugiego wcielenia serii. A wszystko za sprawą zatrudnienia przez szwedzkiego producenta głównego pomysłodawcy moda Camerona Foote, który od teraz będzie zajęty tworzeniem oficjalnej zawartości do gry.

W czasach bardzo silnej konkurencji pośród wysokobudżetowych produkcji akcji z otwartym światem trudno jest się wybić, jeżeli gra nie oferuje trybu multiplayer. Rozgrywka w trybie jednoosobowym siłą rzeczy nudzi się po dłuższym czasie, a popularność danego tytułu w dużej mierze zaczyna zależeć od tego, jak bardzo rozbudowany jest jego moduł sieciowy. Niestety pod tym względem seria Just Cause zawsze pozostawała w tyle za swoimi głównymi, rynkowymi konkurentami, jednak w przypadku drugiej odsłony serii z pomocą przyszli sami fani. Zespół modderów z Cameronem Foote na czele pod koniec 2013 roku przedstawił specjalną modyfikację, która - mimo kilku ograniczeń - okazała się sporym sukcesem, udostępniając wielkie połacie terenów z Just Cause 2 w formie online dla graczy z całego świata.

Just Cause 3

Niestety, w Just Cause 3 deweloperzy z Avalanche Studios również postanowili zrezygnować z trybu multiplayer. Naturalnie większość fanów z całego świata zwróciła więc wzrok w stronę zespołu, który swego czasu przygotował modyfikację dla Just Cause 2. I faktycznie, już na początku 2016 roku dowiedzieliśmy się, że twórcy pracują nad podobnym rozszerzeniem możliwości w trzeciej generacji cyklu, jak się jednak okazuje - prace te nie zostaną ukończone. A to za sprawą przyjęcia do zespołu Avalanche Studios głównego inicjatora modyfikacji, czyli wyżej wspomnianego Camerona Foote. Sam producent przyznał, że propozycja szwedzkiego studia była dla niego ofertą nie do odrzucenia, lecz jednocześnie oznaczała anulowanie projektu Just Cause 3 Multiplayer ze względu na brak czasu. Na razie nie wiadomo, czy Avalanche Studios ma jakiekolwiek plany co do wydania oficjalnego rozszerzenia do swojej flagowej produkcji, które umożliwiałoby sieciową rozgrywkę wieloosobową. W niedługim czasie natomiast możemy spodziewać się premiery ostatniego z serii trzech dodatków do Just Cause 3, zatytułowanego Bavarium Sea Heist, który wprowadzi do rozgrywki zawartość związaną z walką na wodzie.

Zgłoś błąd