News

Lepiej odinstalować nowe DLC do Wiedźmina 3!

Pojawiło się kolejne DLC do Wiedźmina 3, które wprowadza do gry nowe odzienie dla Ciri. Ale uwaga – dodatek został opublikowany przez przypadek i na razie nie jest jeszcze skończony. Twórcy zalecają omijanie go szerokim łukiem lub, jeśli już jest za późno, jego deinstalację.

Od momentu premiery studio CD Projekt RED wydaje średnio co tydzień (z małymi wyjątkami) darmowe DLC do Wiedźmina 3. Docelowo ma ich być 16, a dotychczas w ramach tejże akcji ukazało się m.in. kilka nowych misji czy też nowe stroje dla Triss i Yennefer.

Wiedzmin1

Nie było więc zaskoczeniem, jak twórcy ogłosili, że jedno z kolejnych DLC doda do gry nowe odzienie dla Ciri. Gracze odkryli, że dodatek już można pobierać, ale jego publikacja jest wynikiem pomyłki. Twórcy jeszcze go nie ukończyli, a jego używanie może powodować nieprzewidywalne błędy, w tym chociażby utratę save’ów.

Wiedzmin2

Dlatego zaleca się, by na razie trzymać się od tego dodatku z daleka, a jeśli już się go pobrało i zainstalowało, to najlepiej go czym prędzej usunąć. Na wszelki wypadek warto też zrobić kopię zapasową save’ów.

Wiedzmin3

Na razie nie wiadomo, kiedy pełna wersja DLC ujrzy światło dzienne, ale z pewnością nie potrwa to zbyt długo. Póki co czekamy na patcha 1.07, który trafi w ręce graczy tuż po weekendzie i wprowadzi do Wiedźmina 3 dość znaczące zmiany – pisaliśmy o tym kilka dni temu (TUTAJ).

Zgłoś błąd