News

Wiedźmin

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Wiedźmin
Producent: CD Projekt Red Studio
Wydawca: CD Projekt
Wersja językowa: polska
Data premiery na świecie: 26 października 2007
Data premiery w Polsce: 26 października 2007
Zalecany wiek: 18+

Wiedźmin to niewątpliwie najbardziej rozreklamowana gra w Polsce. Dzięki temu odnotowano ogromną sprzedaż gry już w pierwszych dniach, ale do sukcesu w dużym stopniu przyczyniła się saga książek o Geralcie z Rivii napisana przez Andrzeja Sapkowskiego i uznawana za jedno z większych dzieł. Rodzi się pytanie, czy gra warta była reklamy i czy fani sagi poczują się niezadowoleni, czy też może będą skakać z radości. Zapraszam do lektury!

Gra stworzona została przez polskie studio CD Projekt Red, które na pytanie o pomysł nad przeniesieniem właśnie Wiedźmina do wirtualnego świata odpowiada krótko oraz treściwie: „Po co mamy szukać czegoś daleko i promować zagraniczne historie skoro mamy w Polsce taki genialny tytuł jak Wiedźmin?”. Słowa te pokazują, że twórcy gry są fanami Geralta, o czym zresztą oni sami często mówią.

FarCry 2

Gra zaczyna się niedługo po tym, kiedy pan Sapkowski kończy opowieść o Geralcie. Niewiadomo ostatecznie, co się z nim stało, praktycznie są trzy interpretacje zakończenia, z czego jedna przedstawia Geralta dźgniętego widłami na ulicach Rivii. Jednak czarodziejka o imieniu Yennefer postanawia oddać swe życie za ukochanego, przy okazji wymazując siebie z pamięci wszystkich.

Do gry wprowadza nas filmik zrobionego wprost niesamowicie! Ten kilku minutowy wstęp do gry sprawia, że czujemy się jakbyśmy sami walczyli z potworem. Nie brakuje w nim zwrotów akcji i nieoczekiwanego ciągu zdarzeń. I na końcu jeszcze niezwykłe zakończenie jak na zabójcę potworów. Brzmi trochę jak skrócona recenzja dużej produkcji kinowej, ale chciałbym, aby we wszystkich filmach można było zobaczyć takie sceny.

Strona: 1 2 3 4 5 6 Następna
Zgłoś błąd