News

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Wiedźmin: Edycja Rozszerzona
Producent: CD Projekt Red Studio
Data premiery na świecie: 19 wrzesień 2008

Od premiery Wiedźmina minął już rok – gra zderzyła się z oczekiwaniami graczy i wyszła z tego starcia obronną ręką. Polski hit został również doceniony za granicą, zebrał wysokie oceny i nagrody od wielu renomowanych pism i serwisów branżowych. Niestety, choć fabuła i wykreowany świat powalały, gra nie była wolna od błędów, niektórych bardzo irytujących. Tak oto twórcy gry zdecydowali się na nietypowy krok – po roku od premiery wydali Edycję Rozszerzoną, która – jak obiecywali –miała wyeliminować wszystkie bolączki oryginału. I słowa dotrzymali.

Wydanie gry jest jeszcze bogatsze niż oryginalne. W zestawie znajdziemy DVD z grą, płytkę z dodatkowymi przygodami oraz edytorem D’jinni, dwie płyty audio: z soundtrackiem oraz „Muzyką Inspirowaną Wiedźminem”, a także DVD z materiałami dodatkowymi prezentującymi proces produkcji gry (3 godziny oglądania!). Ponadto instrukcja, poradnik, opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego, dwie Wiedźmińskie naklejki oraz mapę świata gry w formacie A3. 

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona

Wiedźmin: Reaktywacja

Czas przejść do tego co najważniejsze – listy poprawek. Ta jest naprawdę długa. Przede wszystkim baaaardzo skrócono czas ładowania lokacji. Wprowadzono również nowy, usprawniony ekran ekwipunku, udoskonalony system walki, wiele nowych modeli NPC-ów i dziesiątki nowych animacji podczas rozmowy. Poprawiono mimikę twarzy, udostępniono aż dziesięć wersji językowych do wyboru i wiele, wiele więcej.
Generalnie rzecz biorąc Edycja Rozszerzona eliminuje wszystkie niedoskonałości Wiedźmina i czyni grę właściwie pozbawioną błędów! Gra się naprawdę przyjemnie, można bowiem całą uwagę poświęcić rozgrywce, nie przejmując się już usterkami. Wypada stwierdzić z całą stanowczością, że autorzy wywiązali się z obietnic i doszlifowali swe dzieło niemal do perfekcji.

Enhanced Edition

Płyta DVD z materiałami dodatkowymi zawiera wspomniany już edytor D’jinni oraz przygody „Efekt uboczny” oraz „Cena neutralności”.

W „Efekcie ubocznym” naszym zadaniem będzie zebranie pieniędzy na spłatę długu naszego przyjaciela – Jaskra. Geralt będzie grał w pokera, bił się oraz penetrował różne nieprzyjemne miejsca, aby wyciągnąć słynnego barda z tarapatów.

„Cena neutralności” z kolei nawiązuje do opowiadania „Mniejsze zło” i przenosi nas do Kaer Moren, gdzie będziemy musieli rozwiązać problem księżniczki Deidre oraz jej brata. Jest to przygoda pełna walki, jednak nie pozbawiona trudnych wyborów moralnych.

Każda z przygód dostarcza około trzy godziny zabawy pełnej wiedźmińskiego klimatu. Scenariusze te stanowią na pewno największą atrakcję dla tych, którzy już Wiedźmina przeszli.

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona

Strona: 1 2 Następna
Zgłoś błąd