News

Star Wars: Battlefront za darmo na PC

Firma Electronic Arts zdecydowała się udostępnić zupełnie za darmo próbną wersję swojego zeszłorocznego wydawnictwa, czyli gry Star Wars: Battlefront. Posiadacze komputerów PC mogą teraz wypróbować rozgrywkę na własnym sprzęcie, ale tylko przez ograniczony czas.

Star Wars: Battlefront to jeden z największych rynkowych przebojów zeszłego roku. Tytuł spotkał się co prawda z dosyć mieszanymi opiniami graczy, jednak nie można zaprzeczyć, że okazał się kolejnym wielkim sukcesem twórców ze studia DICE. Tego typu produkcje klasy AAA wydawcy dosyć rzadko decydują się udostępniać graczom zupełnie za darmo, a w szczególności zaledwie kilka miesięcy po premierze gry. Na taki ruch zdecydowało się jednak właśnie Electronic Arts, włączając Star Wars: Battlefront w odmianie PC do swojego programu udostępniania wersji próbnych różnych produkcji za pośrednictwem platformy Origin.

Star Wars: Battlefront

Trial Star Wars: Battlefront umożliwia jedynie cztery godziny rozgrywki, co w zestawieniu z innymi tytułami, oferującymi wersje próbne, wydaje się naprawdę krótkim czasem. Nie wiadomo jednak, przez jaki czas gracze będą mogli przetestować produkcję na własnych komputerach - EA Games w podobny sposób udostępniło grę dla fanów 4 maja, lecz oferta została ograniczona tylko do tego jednego dnia, ze względu na trwający wówczas światowy Dzień Gwiezdnych Wojen. Warto przypomnieć, że całkiem niedawno Electronic Arts zapowiedziało powstanie kolejnych części serii gier akcji spod szyldu Star Wars. Ponadto, zgodnie z ostatnimi doniesieniami ze strony dyrektora EA, Patricka Soderlunda, Battlefornt 2 może otrzymać pełną kampanię solową dla gracza. Powodem jej braku w pierwszej części tytułu była chęć wydania gry w okolicy premiery filmu Star Wars: The Force Awakeness, jednak kolejne wcielenia cyklu gier mają bazować na nadchodzących, filmowych częściach Gwiezdnych Wojen, a nie tak jak to było w przypadku pierwszej części Battlefronta - na starej trylogii. Star Wars: Battlefront 2 to mimo wszystko wciąż odległa produkcja, a tymczasem polecamy wypróbować darmową wersję pierwszego wcielenia gry.

Star Wars: Battlefront

Zgłoś błąd