News

Podsumowanie wieści ze świata gier – 42

Co się działo w kolejnym tygodniu listopada?

Kolejny tydzień listopada za nami, a trzeba przyznać, że to miesiąc, który co roku przynosi nam sporo spektakularnych premier. Zdążyliśmy się już zapoznać z nowym Falloutem, Call of Duty: Black Ops III, Rise of the Tomb Raider czy StarCraft II: Legacy of the Void, teraz przyszła pora na debiut gry Star Wars: Battlefront, którą już od czwartku mogą cieszyć się także polscy użytkownicy pecetów i konsol, oraz Thea: The Awakening – strategicznego survivalu od studia MuHa Games.

PREMIERA Star Wars: Battlefront

Ten tydzień bez wątpienia należał do premiery nowej odsłony Gwiezdnych Wojen, czyli Star Wars: Battlefront -produkcji, na którą od czekali od dawna nie tylko wielbiciele uniwersum George`a Lucasa. Razem z pojawieniem się gry na półkach sklepowych w sieci mogliśmy zaobserwować wysyp recenzji i ocen zarówno od graczy, jak i dziennikarzy rozmaitych portali. Tytuł jak na razie zbiera całkiem pozytywne recenzje, chociaż gdzieniegdzie natrafić można było a gorszą notę, np. od serwisu Destructoid otrzymał zaledwie 6 gwiazdek na 10 możliwych, a od GameSpotu tylko siódemkę. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się również, że pierwsze rozbudowane DLC dla Star Wars: Battlefront zadebiutuje już z początkiem roku i zawierać będzie nowych bohaterów i łotrów, nowe mapy i wiele broni, które wzbogacą nasz ekwipunek.

PREMIERA Thea: The Awakening

Również w ostatni czwartek na rynku pojawiła się gra Thea: The Awakening - produkcja strategiczno-survivalowa wzbogacona walką w formie karcianki. Gra przenosi nas do postapokaliptycznego uniwersum tchnącego mitologią słowiańską, gdzie wcielając się w jedno z wybranych bóstw musimy zaopiekować się powierzoną nam wioską, pomóc jej przetrwać i doprowadzić do rozkwitu. Wkrótce na łamach naszego portalu pojawi się również recenzja produkcji, dlatego, jeżeli jesteście zainteresowani, zachęcamy do uważnego śledzenia PC Center.

maxresdefault

Fallout 4 rozchodzi się jak ciepłe bułeczki

Fallout 4w ciągu pierwszego tygodnia od premiery w samej Wielkiej Brytanii sprzedał się w liczbie niespełna 2.5 miliona egzemplarzy. To naprawdę świetny wynik, zwłaszcza że zdania co do tytułu są podzielone – jedni są zachwyceni, inni poważnie rozczarowani. Fallout 4 na Wyspach okazał się trzecią największą premierą 2015 roku (zaraz po Call of Duty: Black Ops III i FIFA 16, a jeszcze z pierwszego rzutu zostało aż 10 milionów kopii do kupienia.

Fallout4 1

PEGI zmieni system klasyfikacji na VR

Znana nam wszystkim organizacja PEGI nie od dzisiaj chroni nasze dzieci przed brutalnością i innymi niewskazanymi treściami pojawiającymi się w grach komputerowych. Tym razem PEGI zwróciło uwagę na to, że należałoby zmienić system klasyfikacji produkcji według wieku w przypadku tytułów wydawanych na okulary wirtualnej rzeczywistości. Zmiany dotyczyć mają przede wszystkich pojawiających się na VR horrorów, które czasem mogą wywołać nudności bądź poczucie wzmożonego lęku. Weryfikacji mają zostać poddane kryteria dotyczące strachu (PEGI 7) oraz grozy (PEGI 12).

VR

Nowe produkcje od Sony na PlayStation 4

Sony postanowiło odświeżyć swoje dwie przygodówki i w związku z tym już wkrótce na konsolach nowej generacji ukażą się zremasterowane wersje Beyond: Dwie Dusze oraz Heavy Rain. Pierwsza zadebiutuje jeszcze w listopadzie, na Heavy Rain zaś zaczekamy do marca. Obydwa tytuły pierwotnie zagościły na PlayStation 3, a teraz zostają wznowione na PlayStation 4 z lepszą grafiką w rozdzielczości FullHD, możliwością chronologicznego przejścia gry po jej ukończeniu oraz ulepszonym sterowaniem.

Gry z PS1 i PS2 już niedługo na najnowszych konsolach Sony?

Dwie odświeżone przygodówki to jednak nie wszystko, co szykuje dla użytkowników PlayStation 4 firma Sony – już wkrótce produkcje z PS1 oraz PS2 trafią również na najświeższego next-gena. Wśród nich znajdziemy takie tytuły jak Ape Escape, Dark Cloud czy Twisted Metal: Black. Akcję wspiera również to, że niektóre zestawy Star Wars: Battlefront dla PlayStation 4 zawierają specjalny voucher dla starszych gier Star Wars (np. Star Wars: Racer Revenge, Jedi Straighter, Bounty Hunter i inne).

Sony PlayStation 1

Zgłoś błąd