News

E3 2015 - konferencja Sony

Hitman, Street Fighter V, Uncharted 4, Destiny, No Man's Sky, Call of Duty: Black Ops III - jeśli jest jakieś miejsce, gdzie te tytuły mogą bezkarnie pojawić się zaraz obok siebie, to z pewnością są to targi E3 2015. A dokładniej konferencja japońskiego wydawcy Sony, który w tym roku zaskoczył wszystkich rozpiętością zaprezentowanych w trakcie wydarzenia materiałów. Posiadaczom PlayStation 4 polecamy porządnie przygotować swój sprzęt na nadchodzące premiery, bo tych z pewnością nie zabraknie w najbliższym czasie.

Aby nie odstawać od reszty konkurencji oraz przede wszystkim po to, aby zadowolić swoich fanów, Sony również zaszalało na tegorocznych targach E3. Na konferencji firmy pojawiło się chyba najwięcej nowych materiałów z dotychczasowych wystąpień producentów, tym razem były one jednak prezentowane z przeznaczeniem na dedykowaną konsolę PlayStation 4. Zdaje się, że druga połowa tego roku jak i rok 2016 będzie wyjątkowo udanym czasem dla posiadaczy takowego sprzętu. Zobaczcie sami, co już niedługo zagości na Waszych domowych telewizorach.

 

The Last Guardian - twórcy rozwiali wszelkie wątpliwości

Tytuł ten przewija się w branży gier od prawie sześciu lat i praktycznie od samego początku przeżywał liczne zawirowania. Ostatnimi czasu w ogóle nie słyszeliśmy o żadnych informacjach na jego temat i być może właśnie dlatego prezentacja The Last Guardian podczas tegorocznej konferencji Sony wywołała tak wielki entuzjazm wśród publiczności.

Widzowie oraz gracze na całym świecie zostali uraczeni ponad 6-minutowym gameplayem, który raczej nie ujawnił zbyt wielu szczegółów na temat obecnego etapu rozwoju projektu. Wiemy natomiast na pewno, że produkcja powstaje teraz z przeznaczeniem na PlayStation 4 i zadebiutuje w 2016 roku. Za reżyserię produkcji odpowiada Funito Ueda, który w 2011 roku opuścił szeregi Sony Computer Entertainment. Niemniej japoński twórca przystał na dokończenie projektu rozpoczętego wraz ze studiem Team Ico w 2007 roku.

 

Uncharted 4: The Thief's End - nowa zapowiedź

Na tegorocznej konferencji Sony oczywiście nie mogło zabraknąć tego tytułu. Chociaż pokazany nam trailer jest - delikatnie rzecz ujmując - naprawdę zwięzły, to trzeba przyznać, że nowa rozgrywka potrafi zrobić wrażenie. W odróżnieniu do dotychczas ujawnionych z Uncharted 4: The Thief's End materiałów, 7-minutowy gameplay ujawnia bardziej zurbanizowaną część uniwersum gry. Zamiast gór i urwisk Nathan Drake trafia więc do miasta, gdzie czekają go pościgi oraz walka na śmierć i życie.

Produkcja studia Naughty Dog nie będzie jednak dysponować otwartym światem. Fabuła gry ma być liniowa, jednak twórcy zapewniają, że przedstawione lokacje okażą się naprawdę wystarczająco rozbudowane. Zresztą, widać to po samej rozgrywce, w którym Nathan Drake śmiga jeepem wąskimi uliczkami miasta zlokalizowanego na Madagaskarze. Co prawda producenci nie zdecydowali się ujawnić nam dokładnej daty premiery tytułu - jak na razie wiadomo jedynie, że nowy Uncharted 4 pojawi się na rynku w 2016 roku. Asem w rękawie wydawców jest oczywiście wyłączność gry dla platformy PlayStation 4.

Zgłoś błąd