News

Mafia III - jazda autem na nowym filmiku z rozgrywki

Do sieci trafił najnowszy fragment z rozgrywki z nadchodzącej produkcji studia Hangar 13, czyli Mafii III. Materiał ukazuje sposób jazdy i zachowania się pojazdów w grze, który według twórców powinien mocno przywodzić na myśl filmy z lat 60.

Mimo że Mafia III wciąż jest dosyć odległym tytułem, to twórcy ze studia Hangar 13 dosyć chętnie pozwalają nam zajrzeć w głąb produkcji. Po obszernych gameplayach, jakie dotychczas trafiły do sieci m. in. za sprawą portalu IGN, tym razem wgląd w rozgrywkę postanowili nam dać sami deweloperzy. Zamiast tradycyjnego fragmentu gry otrzymaliśmy jednak materiał, przede wszystkim skupiający się na prowadzeniu pojazdów po wirtualnej rzeczywistości miasta New Bordeaux. Twórcy postanowili w nim opisać model jazdy, pokazując konkretne sytuacje drogowe na poszczególnych klipach.

Zgodnie z wypowiedzią jednego z twórców tytułu, odpowiedzialnego za wygląd rozgrywki Matthiasa Worcha, sposób prowadzenia pojazdów w Mafii III ma w dużym stopniu przywodzić na myśl filmy z lat 60. Twórcom zależało przede wszystkim na sporej efektowności rozgrywki, co powinno zaowocować wyczynami podobnymi do tych, z jakimi możemy mieć do czynienia w kinie akcji. Nie odnosi się to jednak wyłącznie do sposobu sterowania pojazdami, ale także do pracy samej kamery. Deweloperzy inspirowali się tutaj scenami ze słynnego filmu Bullitt, znanego przede wszystkim dzięki kultowej scenie ścigających się po San Francisco muscle carów. Była to jedna z pierwszych produkcji, w której zastosowano rozmaite techniki dynamizowania obrazu i właśnie podobnego efektu mamy doświadczyć w nadchodzącej produkcji studia Hangar 13. Rezulataty takiego podejścia możecie zobaczyć we fragmentach, przeplatających wypowiedzi twórców w odtwarzaczu powyżej. Premiera Mafii III została wyznaczona na 7 października 2016 roku. Gra trafi do posiadaczy konsol Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerów PC.

Zgłoś błąd