News

Podsumowanie wieści ze świata gier - 31

Co się działo w ostatnim tygodniu lipca?

W branży cisza przed burzą – zbliżają się w końcu targi Gamescom w Kolonii, ale w atmosferze wrze od informacji i spekulacji na temat tego, co będziemy mogli zobaczyć podczas konferencji największych wytwórni i o czym opowiedzą inni za zamkniętymi drzwiami (m.in. okazała się prawdą plotka o powrocie Mafii czy nowym dodatku dla WoW-a). Już zaraz także premiera Submerged, szykuje się nowe DLC dla Dying Light, a wielbiciele Geralta z Rivii wkrótce zasiądą w kółeczku, by rozgrywać tradycyjne pojedynki RPG.

Mafia III potwierdzona

Doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia trzeciej odsłony kultowej serii gangsterskiejMafia! O nowej grze więcej dowiemy się podczas zbliżających się targów Gamescom, na razie bowiem możemy jedynie oswoić się z myślą, że produkcja powstanie. Według ogłoszenia studia 2K pierwszy zwiastun ujrzy światło dzienne w środę, 5 sierpnia, o godzinie 13:00 czasu polskiego. Wszystkie pozostałe wieści to na razie spekulacje.

Mafia3b

Submerged w przyszłym tygodniu

Gra przygodowa przygotowana przez studio Uppercut Games zadebiutuje już w tym tygodniu na konsolach oraz pecetach. Akcja tytułu rozgrywa się w zatopionym niczym Atlantyda mieście szczodrze obdarzonym przez naturę różnoraką roślinnością. Do krainy przybywa główna bohaterka, niejaka Miku, ze swoim rannym bratem, dla którego będzie musiała znaleźć schronienie oraz ratunek.

Submerged to przede wszystkim nie walka, lecz eksploracja i odkrywanie zagadek, jakie skrywa tajemnicze miasto i równie tajemnicze rodzeństwo. Gra jest debiutem Uppercut Games, ale w skład ekipy pracującej nad projektem wchodzą m.in. byli pracownicy 2K, nie ma tu więc mowy o kompletnym braku doświadczenia w branży. Premiera w piątek, 7 sierpnia.

Street Fighter V zawita na całym świecie w tym samym czasie

Street FIghter V trafi na wszystkie platform tego samego dnia – chociaż gra zadebiutuje dopiero wiosną przyszłego roku, o ujednoliconej dacie premiery poinformowało już samo studio Capcom. Produkcja będzie dostępna od tej samej pory zarówno na komputery osobiste jak i konsolę PlayStation 4. Żadne opóźnienie nie będą również dotyczyć poszczególnych regionów na świecie – dosłownie wszyscy dostaną grę w tym samym czasie.

StreetFighterV

Szykuje się obszerne DLC do Dying Light

Deweloperzy z Techlandu pracują nad nowym, całkiem sporym dodatkiem dla Dying Light - zombiakowego przeboju roku. DLC ma zaoferować graczom dużą dawkę świeżej rozrywki dzięki nowej, ogromnej mapie, nowym pojazdom oraz atrakcyjnemu wątkowi fabularnemu. Jeden z producentów podkreśla, że: „Wraz z Dying Light: The Following chcemy wprowadzić wiele odważnych zmian, żeby stworzyć jedno wielkie rozszerzenie. Będzie to coś dużego, co nada grze zupełnie nowego smaku. (...) Przyglądaliśmy się również sugestiom graczy, żeby wspomóc się w robieniu dodatku. Mamy nadzieję, że ludzie zobaczą, że DLC jest tworzone przede wszystkim dla fanów”. Co ciekawe, rozszerzenie będzie można nabyć bez konieczności zakupu podstawy gry, a więcej informacji poznamy podczas targów Gamescom, niestety za zamkniętymi drzwiami.

DyingLight2

Będzie darmowy Titanfall, ale tylko w Azji

Dzięki współpracy EA Games z azjatycką firmą Nexon powstanie darmowa wersja gry Titanfall - niestety nie dla Europy, produkt będzie dedykowany wyłącznie na azjatycki rynek. Najprawdopodobniej free-to-play trafi wyłącznie na komputery osobiste, nie jest to jednak na tę chwile potwierdzona informacja.

Titanfall2

Wiedźmin: powstanie tradycyjne RPG

Jeżeli Gwint i galopowanie na Płotce już Wam nie wystarcza, z początkiem przyszłego roku wydany zostanie podręcznik do tradycyjnej, towarzyskiej gry RPG osadzonej w Waszym ulubionym uniwersum Wiedźmina. Produkt z pewnością przypadnie do gustu wielu entuzjastom książek Sapkowskiego i produkcji od CD Projekt RED. Nad wersją erpega do zabawy bez konieczności posiadania komputera pracują twórcy podobnego wydawnictwa Cyberpunk 2020 - wiedźminowska gra oprze się na tym samym systemie rozgrywki, który „dysponuje wszystkimi narzędziami potrzebnymi, by korzystać w pełni z możliwość zabawy i tworzyć własne przygody, wprowadzając wedle uznania rozmaite modyfikacje”.

Nowości dla WoWa na Gamescomie 2015

Gamescom już coraz bliżej, tymczasem dowiadujemy się, o czym będziemy mieli okazję usłyszeć podczas imprezy i co nowego zaprezentują nam przedstawiciele największych wytwórni. Wśród nich nie zabraknie oczywiście firmy Blizzard Entertainment, która tym razem przybliży nam najnowsze DLC dla World of Warcraft. Konferencja Blizzarda już w najbliższy czwartek, 6 sierpnia, o godzinie 18:00.

Sebastien Loeb Rally Evo dopiero w 2016 roku

Niestety w minionym tygodniu nie zabrakło również smutniejszych wieści, które, jak to zwykle bywa, dotyczących opóźnień rozmaitych produkcji. Do ich grona dołącza Sebastien Loeb Rally Evo, która zamiast trafić w nasze ręce jeszcze tej jesieni, pojawi się na rynku dopiero w przyszłym roku. Przesunięcie premiery ma podobno na celu przygotowanie rajdów w możliwie jak najlepszej jakości – trzymamy twórców za słowo i czekamy na efekt końcowy.

thumb news release date

Zgłoś błąd