News

Intel zapowiada Edison: miniaturowy PC o wielkości karty SD

Na targach IDF Intel zapowiedział chip Quark SoC, a teraz pokazał sprzęt korzystający z tej technologii. CEO Intela - Brian Krzanich - zaprezentował miniaturowy komputer Edison o wielkości odpowiadającej karcie SD.

Edison wykonany został w technologii 22 nm, posiada moduły Wi-Fi i Bluetooth, działa pod kontrolą systemu Linux. Intel specjalnie na jego potrzeby przygotować ma własny sklep z aplikacjam, licząc na jego popularność wśród projektantów oprogramowania. Według niebieskich Edison jest nowym rodzajem komputera pozwalającym na łączność ze światem w każdym miejscu. Co ważne, Intel stawia tu na energooszczędność.

Intel Edison

Aby zmotywować społeczność tworzącą aplikacje, Intel postanowił nagradzać najlepszych programistów na razie bliżej nieokreślonymi nagrodami. Wiadomo jedynie, że na projekt "Make it Wearable" Intel ma przeznaczyć 1,3 mln dolarów, z czego zwycięzca otrzymać ma aż 500 000 dolarów. Intel Edison ma pojawić się w sprzedaży w okolicach połowy tego roku. Na tę chwilę nie ma żadnych informacji na temat cen urządzenia.

Zgłoś błąd