News

Redukcja zatrudnienia w Intelu – ponad 5 tysięcy osób na bruku

Rok 2014 rokiem masowych zwolnień w Intelu. Firma planuje 5-proc. redukcję etatów w swoich oddziałach na całym świecie, liczących obecnie blisko 107 000 pracowników. Głównym powodem takiego stanu są zarówno słabe wyniki finansowe korporacji w 2013 roku, jak i niezbyt korzystne prognozy na nadchodzących 12 miesięcy.

Wiadomość o tym pojawiła się zaledwie dzień po tym, jak Intel opublikował kwartalny raport finansowy. Wynika z niego, iż w porównaniu do poprzedniego roku (a konkretnie do analogicznego okresu czasu) zysk firmy spadł o 13 procent, do 9,6 mld dol. Sprzedaż zaś obniżyła się o 1 procent, do 52,7 mld dol.

Intel

Oficjele największego na świecie producenta układów scalonych nie przewidują, aby w 2014 roku sytuacja miała się poprawić. Wszystko to spowodowane jest coraz większym udziałem na rynku urządzeń mobilnych. Jakkolwiek Intel nadal przewodzi stawce w branży komputerów PC, tak w przypadku adaptacji swoich procesorów dla smartfonów i tabletów nie są już pionierami. Rynki te są zdecydowanie zdominowane przez Qualcomma i Samsunga.

Patrząc na obecny rozwój sytuacji, nikogo nie powinny dziwić słowa przedstawicieli Intela. W związku z coraz to większą stagnacją w branży komputerowej, zamierzają swoje siły skupić na najbardziej obecnie dochodowych i szybko rozwijających się sektorach, wliczając w to wszelakie urządzenia mobilne, jak i mikrokomputery Edison, po raz pierwszy zaprezentowane podczas ostatniego Intel Development Forum.

Zgłoś błąd