News

SanDisk wypuszcza na rynek kartę SD o pojemności 512 GB

Jeden z wiodących producentów urządzeń magazynujących – firma SanDisk – przedstawił światu kartę SanDisk Extreme Pro SDXC UHS o zawrotnej pojemności 512 GB, co czyni ją najbardziej pojemnym produktem tego typu. Głównym celem produkcji tak pojemnej karty pamięci jest zapewnienie komfortu profesjonalnym fotografom oraz filmowcom, którzy chcieliby nagrywać w standardzie 4K.

Dotychczas rekordzistą pod względem pojemności kart pamięci była firma Lexar, której model z 2012 roku posiadał 256 GB miejsca do zagospodarowania. Ostatnimi czasy SanDisk postanowił, że to jego produkty będą tymi, które posiadają najwięcej przestrzeni na dane, dlatego w lutym pojawiła się na rynku karta pamięci microSD o pojemności 128 GB. Jak na tak małe wymiary tego kart tego standardu (11x15 mm) wydaje się to ogromna ilość danych, ale firma na tym nie poprzestała i wyprodukowała kartę pamięci SD o pojemności 512 GB.

SanDisk (1)

Warto dodać, że pierwszy tego typu produkt SanDisk pojawił się na rynku w 2003 roku i posiadał 512 MB przestrzeni, co oznacza tyle, że producent w ciągu trochę ponad dekady zaliczył tysiąckrotny skok pojemności wytwarzanych przez siebie kart pamięci.

Zgłoś błąd