News

Wersja alpha Wiedźmina II ukończona

Michał Kiciński - w tym momencie były już pracownik grupy Optimus, w skład której wchodzi CD Projekt - wypowiedział się na temat zaawansowania prac nad drugą częścią Wiedźmina. Okazuje się, że ukończona została już wersja alpha gry.

Michał Kiciński gościł na łamach telewizji TVN CNBC, gdzie opowiadał o sukcesie Good Old Games. GOG jest jednym z filarów CD Projekt, zajmuje się cyfrową dystrybucją głównie starszych gier. Ostatnio projekt ten w dość głośny sposób zakończył funkcjonowanie w fazie beta, a sam serwis doczekał się oficjalnego startu. Podczas rozmowy nie zabrakło także odniesień do drugiej części Wiedźmina.

- W zeszłym tygodniu ukończyliśmy wersję alpha gry. To bardzo ważny etap w produkcji każdego tytułu, gdyż oznacza to, że główna linia fabularna gry jest już kompletna. Wiedźmina 2 można już przejść w całości, wykonując główny wątek fabularny i większość misji pobocznych. Premiera gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów planowana jest na koniec pierwszego kwartalu 2011 roku. Dokładny termin premiery zostanie podany w niedalekiej przyszłości, jako że jest jeszcze zbyt wcześnie na podanie bardziej precyzyjnej daty - poinformował Kiciński.

Wygląda więc na to, że produkcja gry idzie zgodnie z planem. Miejmy nadzieje, że odejście z CD Projekt jego założycieli nie wpłynie negatywnie na proces produkcyjny.

Zgłoś błąd