News

Wiedźmin 2 i nowe oblicze GOG.com na konferencji CD Projektu

Wczoraj w Warszawie odbyła się konferencja prasowa w siedzibie CD Projektu. Wszyscy liczyli na nowe, zaskakujące informacje. Jedno się sprawdziło: elementu zaskoczenia nie zabrakło.

Plotek na temat konferencji było mnóstwo, ale ci, którzy myśleli, że CD Projekt RED przedstawi szerokiej publice nową grę, faktycznie mogli być zaskoczeni, a może raczej zawiedzeni. Okazuje się, że tajemniczą nową produkcją jest... pierwszy Wiedźmin w wersji na komuptery MAC.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że wersja Wiedźmina sprzedawana na platformie Steam stała się odtąd grą hybrydową. Oznacza to, że kupując jeden kod, nabywamy produkt zarówno w wersji PC, jak i MAC. Oprócz tego - ku uciesze fanów produktów Apple'a - w dniu premiery Edycji Rozszerzonej, 17 kwietnia, w iOS App Store pojawi się wiedźmiński komiks w interaktywnej wersji cyfrowej, który będzie można pobrać za darmo.

I to na tyle rewelacji. Na wstępie Marcin Iwiński, współtwórca CD Projektu RED, zrobił też małe wprowadzenie i zaprezentował Wiedźmina 2 - ponownie więc była mowa o tym, co już wiedzieliśmy: że to pierwsza gra polskiego producenta stworzona na konsole (adaptacja od podstaw stworzona została na Xboksa 360), o pięknej oprawie graficznej, sprawiającej, że jest to jedna z najpiękniejszych gier RPG i o 4 dodatkowych godzinach rozgrywki. Do tego oczywiście przypomnienie daty premiery, czyli 17 kwietnia. Po raz pierwszy zaprezentowano natomiast fragment rozgrywki, którą dodano do Edycji Rozszerzonej.

Posiadacze premierowej edycji na PC dowiedzieli się, że dodatkową zawartość dostaną zupełnie za darmo w formie automatycznej aktualizacji. W dniu premiery Edycji Rozszerzonej gra zapyta użytkowników, czy życzą sobie pobrać dodatkową zawartość. Jeśli ktoś jednak nie chce czekać, może zacząć pobierać paczkę ważącą ponad 10 GB już od 11 kwietnia (wystarczy wejść na thewitcher.com i ściągnąć wiedźmiński downloader, który pozwoli na pobranie 95% zawartości przed datą premiery).

CD Projekt RED daje też szerokiej grupie odbiorców możliwość stania się pierwszymi recenzentami Wiedźmina 2 na Xboksa 360. Jako że jest to pierwsza gra RED-ów na konsole, przykładają oni wielką wagę do wypromowania tej wersji. Z tego powodu postanowiono rozdać aż 1000 sztuk egzemplarzy recenzenckich. Aby znaleźć się w gronie obdarowanych, wystarczy wejść na thewitcher.com/review i wypełnić zgłoszenie do 9 kwietnia. Spośrod wszystkich zgłoszeń wybranych zostanie 1000 osób, które w najbliższych dniach dostaną grę.

Na konferencji dużo miejsca poświęcono również nowej odsłonie GOG.com. W serwisie odświeżono interfejs, dodano również nowe funkcje i tytuły. Do oferty sklepu postanowiono wprowadzić klasyczne gry indie, w tym TRINE, Machinarium, Legend of Grimrock (do 11 kwietnia w cenie promocyjnej 11,99 USD), a także nowy dział z grami w wersji Premium

Na pierwszy ogień idą w tym przypadku Assassin's Creed w wersji reżyserskiej oraz Heroes of Might and Magic V. Obydwa tytuły to gry bez zabezpieczeń DRM oraz dodatki, takie jak: soundtrack, artbook, koncept arty, instrukcja, tapety w rozdzielczości HD oraz avatary dla GOG.com. Każda z gier premium będzie kosztowała 19,99 dol., ale przez najbliższy tydzień w ramach w tej jednej ceny można dostać obydwie gry. Już niedługo do katalogu GOG trafi także Botanicula, którą można kupić w pre-orderze w cenie 8,99 dol.

W ramach podziękowań dla wiernych klientów oraz chęci przyciągniecia nowych przez 48 h można ściagnąć darmowy prezent od GOG.com w postaci gry Fallout - wystarczy wejść na stronę gog.com, zalogować się na swoje konto (bądź zarejestrować się) i dodać grę do swojej kolekcji. Z kolei dla wszystkich fanów Wiedźmina 2 GOG.com również przygotował niespodziankę. Każdy, kto posiada oryginalną wersję gry, nie ważne, gdzie zakupioną, będzie mógł zrobić jej backup (na gog.com/witcherbackup).

Zgłoś błąd