News

4 mln sprzedanych gier z Wiedźminem

CD Projekt RED pochwalił się, że ilość sprzedanych egzemplarzy dwóch części przygód Wiedźmina przekroczyła już 4 miliony egzemplarzy.

- Jestem wciąż zadziwiony rezultatem, jaki osiągnęła seria Wiedźmin. Wielu graczy, bez względu na platformę, zostało wciągniętych przez żywy i rozbudowany świat, jaki stworzyliśmy. W branży gier lato oznacza zazwyczaj gorące, wakacyjne oferty. Jeśli zatem nie macie jeszcze tych gier, wypatrujcie specjalnych okazji na wersję pudełkową i cyfrową. Wiedźmin oraz Wiedźmin 2 są wspaniałymi grami RPG, które każdy prawdziwy gracz powinien mieć na swojej półce - powiedział Adam Badowski, dyrektor studia CD Projekt RED.

Sprzedaliśmy dotąd 4 miliony gier z serii Wiedźmin. To pokazuje, że wybrany przez nas gatunek RPG był przez długi czas i nadal pozostaje atrakcyjny dla graczy. Oba nasze tytuły cały czas do nich trafiają. Wartości, jakimi kieruje się nasze studio, czyli tworzenie dojrzałych i rozbudowanych gier, znajdują wielu fanów wśród użytkowników PC, Xbox 360 oraz Mac - dodał Badowski.

Na wspomniane 4 miliony sprzedanych gier serii składają się zarówno wyniki sprzedaży "jedynki" w wersji PC oraz Mac, jak i Wiedźmina 2 w edycjach na PC i Xbox 360. Wszystko wskazuje jednak na to, że liczba ta będzie wciąż rosnąć. W sierpniu "dwójka" zawita na rynek japoński, a później w tym roku trafi także na komutery Mac.

Tymczasem CD Projekt RED pracuje już nad nową serią, której wydarzenia zostaną osadzone w uniwersum Cyberpunk. Na razie autorzy zapowiadają jedynie, że gra będzie posiadała nieliniową fabułę i przeniesie graczy do futurystycznego, upadającego społeczeństwa hi-tech. Przy pracach nad produkcją z polskim studiem współpracuje znany amerykański projektant Mike Pondsmith.

Zgłoś błąd