News

CD Projekt RED: ufamy graczom

Przedstawiciele zespołu CD Projekt RED zapewniają, że firma ufa ludziom oraz wierzy, że większość fanów Wiedźmina i tak kupi ich grę. M.in. to zdradzili w wywiadzie udzielonym serwisowi GameFront.

Serwis GameFront w czasie ostatniej konferencji poświęconej konsolowemu wydaniu Wiedźmina 2, zadał klika pytań dwóm pracownikom CD Projekt RED. Zapytani zostali m.in. o to, czy wspominana wcześniej liczba 4,5 miliona nieleglanych pobrań Wiedźmina 2 w wersji na PC miała wpływ na decyzję o wydaniu edycji na Xboksa.

- Myślę, że nie miało to wpływu na tę decyzję. Pozbyliśmy się zabezpieczeń DRM w na wersji PC. Wierzymy, że ludzie i tak kupią grę - powiedział autor poziomów w Wiedźminie 2, Marek Ziemak. - Przewidujemy dużo dodatkowej zawartości zarówno w wersji pudełkowej, jak i dystrubycji cyfrowej. Piractwo zawsze będzie istniało, na każdej platformie, ponieważ gra z pirackiej wersji jest możliwa również na Xboksie 360. Ale to nie jest nasze główne zmartwienie. Jest wiele osób, które kupią grę, które naprawdę ja uwielbiają, które próbują być i są fair.

- Z tego, co wiem, jest wielu piratów, którzy zagrają, a w następnej kolejności także kupią grę - dodał Maciek Szcześniak, który jest głównym projektantem walk w Wiedźminie.

- Próbujemy więc dostarczyć dodatkową zawartość każdemu, kto kupi grę - kontynuuje Ziemak. - To jest kolejny powód, by zakupić oryginalną grę: posiadanie wszystkich łatek, wszystkich dodatków, które są darmowe, jeśli masz kupioną oryginalną wersję. Próbujemy być w porządku, chcemy wciąż pracować nad naszymi produktami. I my tak naprawdę ufamy ludziom. Wierzymy, że zdecydowana większość zwyczajnie kupi naszą grę.

- I nas nie oszuka - zakończył Szcześniak.

Cały wywiad w formie wideo dostępny jest na kanale youtube portalu GameFront w wersji angielskiej.

Zgłoś błąd