News

Nowy pamiętnik dewelopera twórców Wiedźmina 2 już na youtube

CD Projekt udostępnił drugi odcinek pamiętników deweloperskich z konsolowego Wiedźmina 2. Tym razem można dowiedzieć się, jak skomplikowana jest fabuła w grze.

Drugi odcinek, tym razem nagrany w języku polskim, to wywiad ze scenarzystami CD Projekt RED odpowiedzialnymi za warstwę fabularną gry. Opowiadają oni o nieliniowości historii konsolowego Wiedźmina 2 - o tym, jak dokonywane przez graczy wybory wpływają na rozwój wydarzeń, a także zdradzają, na ile sposobów można przejść grę.

- Tak naprawdę cały ogrom pracy włożony w nieliniowość fabuły służyć ma temu, aby gracz mógł grać w tę grę wiele razy i aby zawsze odkrył coś nowego - mówi w wywiadzie Konrad Tomaszewski, lead quest designer.

- Sam jestem zapalonym graczem. Preferuję konsolę jako platformę do grania, dlatego czułem się zawiedziony tym, że nie było na niej dotąd gry, która dawałby takie poczucie swobody działań. Gry, w której wszystkie decyzje mają wpływ na kształt całej rozgrywki, na relacje z postaciami, wygląd świata czy też zachowania społeczności – dodaje Łukasz Szczepankowski, quest designer.


Zgłoś błąd