News

Total War: Shogun 2 Zmierzch Samurajów

Ostatni zryw japońskich wojowników

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Total War: Shogun 2 Zmierzch Samurajów
Producent: Creative Assembly
Dystrybutor w Polsce: CD Projekt
Wersja językowa: polska - napisy
Data premiery na świecie: 23 marca 2012
Data premiery w Polsce: 23 marca 2012
Zalecany wiek: 16+
Wymagania sprzętowe - minimalne: Intel Dual Core 2 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (obsługująca shader model 3), 32 GB HDD, Windows XP/Vista/7

W dobie wszechobecnych DLC wprowadzających drobne zmiany, często dostarczające zaledwie 2-3 godziny zabawy, mogłoby się wydawać, że nie ma miejsca na pełnokrwiste dodatki w oldschoolowym stylu. Nic bardziej mylnego. Studio Creative Assembly, wypuszczając drugi już dodatek do obsypanej nagrodami produkcji Shogun 2, pokazało, jak to się robi z wielką klasą.

Po ogromnym sukcesie, jaki odniósł sequel wydanego w 2000 roku Shoguna, kwestią czasu było pojawienie się pierwszych dodatków. Producent mógł zasypać graczy drobnymi DLC, które dodawałyby po kilka jednostek, budynków, map itp. Nie zrobił jednak tego. W zamian zobaczyliśmy tradycyjne i „niemodne” już rozszerzenia. Pierwsze zabierało nas w czasy początku Szogunatu i Japonii samurajów. Tym razem przenosimy się w okres przeciwległy na osi historii – lata 1864-75, kiedy to kraj pogrążył się w chaosie wskutek coraz silniejszego wpływu zagranicznych mocarstw. W efekcie Japonia rozdarła się na dwa zwalczające się obozy wspierane przez rywalizujące ze sobą Anglię, Francję oraz Stany Zjednoczone. Jeżeli ktoś oglądał kultowy film „Ostatni Samuraj”, to z pewnością świetnie wczuje się w panujący klimat, bo to dokładnie te same wydarzenia (choć z pewnością opatrzone mniej hollywoodzką otoczką).

2012 03 24 00021

Co jednak najważniejsze, Zmierzch Samurajów działa samodzielnie, niezależnie od podstawowej wersji gry. Zatem z powodzeniem mogą się na niego zdecydować wszyscy, których interesuje głównie ten konkretny okres, w którym broń palna, koleje żelazne i rewolucja techniczna są przede wszystkim widoczne na polach bitewnych.

Czy Zmierzch Samurajów jest godną pozycją zamykającą pulę dodatków do Shoguna 2? Czy może pod przykrywką dodatku dostajemy znikomej wartości kampanię, którą lepiej sobie odpuścić? Sprawdźmy!

Zgłoś błąd