News

Total War: Shogun 2 Zmierzch Samurajów

Ostatni zryw japońskich wojowników

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Total War: Shogun 2 Zmierzch Samurajów
Producent: Creative Assembly
Dystrybutor w Polsce: CD Projekt
Wersja językowa: polska - napisy
Data premiery na świecie: 23 marca 2012
Data premiery w Polsce: 23 marca 2012
Zalecany wiek: 16+
Wymagania sprzętowe - minimalne: Intel Dual Core 2 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (obsługująca shader model 3), 32 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Zmierzcha się…

Studio Creative Assembly potrafi skończyć z przytupem, czego Zmierzch Samurajów jest doskonałym dowodem. Gra urzeka wspaniałą grafiką , dopracowaniem i niesamowitym klimatem kresu feudalnej Japonii. Co prawda znajdziemy też drobne wady, jak zbędna mgła wojny, niezbyt błyskotliwe AI przeciwników czy zbyt duża odległość flot podczas starć morskich, ale to wcale nie czyni rozgrywki mniej emocjonującą.

2012 03 24 00015

A trzeba dodać, że atrakcje, jakie czekają na graczy, nie ograniczają się jedynie do trybu single. Możemy przecież toczyć te same boje i walczyć o cesarstwo/szogunat w trybie co-op lub wzajemnej rywalizacji. Chyba nic tak nie daje satysfakcji, jak wybicie do nogi wojsk kolegi lub wspólne stawienie czoła licznym oddziałom przeciwnika komputerowego.

2012 03 24 00012

Zmierzch Samurajów powinien przypaść do gustu nie tylko wszystkim tym, którzy uporali już się z podstawową wersją gry i chcą więcej, ale też pozostałym, którzy tęsknią za Empire czy Napoleonem. Testowany tytuł czerpie bowiem z tych produkcji pełnymi garściami, a przy tym naprawia i usprawnia wszystko to, na co tam mogliśmy narzekać. Widać zatem, że developerzy uczą się na błędach i dopracowują swoją serię niemal do perfekcji. Gdzie stoczymy boje kolejnym razem? Wrócimy do średniowiecza? A może tym razem pójdziemy o krok dalej, na fronty I Wojny Światowej? Dla mnie to na razie nieważne, bo wracam zawojować jeszcze kilka prowincji w Kraju Kwitnącej Wiśni, co wszystkim fanom strategii z całego serca również polecam.

Plusy Minusy Ocena końcowa
  • pełnokrwisty dodatek - żadne DLC
  • długa i wymagająca kampania
  • duży nacisk na rozwój technologiczy
  • rewelacyjne efekty graficzne
  • ogrom nowych jednostek i zdolności
  • niesamowity klimat
  • długie ekrany wczytywania
  • nieuzasadniona mgła wojny
  • kilka mniejszych niedoróbek
95%

Polecane przez PC Centre - 2012Opisany powyżej produkt został uhonorowany przez nas odznaczeniem Polecane przez PC Centre. Przyznajemy je jedynie produktom naprawdę wysokiej jakości, których zakup bez obaw możemy polecić Wam, drodzy Czytelnicy.

Zgłoś błąd