News

Nadchodzi Total War Battles: Kingdom

Firma Sega zapowiedziała nowe wydawnictwo z serii Total War. Tym razem jest to kolejny spin-off znanej strategicznej produkcji, który niedługo powinien trawić na tablety oraz komputery stacjonarne i Mac.

Mimo mocno mobilnego nastawienia, nadchodzące wydawnictwo studia Creative Assembly zahaczy również o stacjonarne platformy. Aby jednak nie przyćmić flagowej produkcji, czyli Total War: Attila, którą twórcy zaplanowali na luty przyszłego roku, seria Battles wydana zostanie oczywiście z nieco mniejszym rozmachem. Przede wszystkim cała rozgrywka opierać się będzie na systemie mikropłatności, toteż sam tytuł zostanie udostępniony za darmo. Ponadto, sama gra ma nieco inne założenia docelowe, gdyż gameplay skupi się wyłącznie na trybie sieciowym.

Kingdom

Gracze zostaną zabrani do X wieku naszej ery, gdzie jako władcy własnego imperium odpowiedzialni będą za dbanie o swoje ziemie oraz walkę z innymi użytkownikami w celu przetrwania, a przede wszystkim zawładnięcia innymi terytoriami i zdobycia królewskiej korony. Rozgrywka wydaje się więc zapowiadać podobnie do tego, co reprezentują sobą takie przeglądarkowe produkcje jak Travian czy Plemiona, wydawca zapewnia jednak, że w ich grze większy nacisk położony będzie na rozwój polityczno-społeczny swojego imperium oraz strategiczny aspekt samych potyczek.

Entuzjastów serii z pewnością ucieszy fakt, iż producenci zdecydowali się na przeprowadzenie bardzo modnych ostatnio testów beta, na które można zapisać się poprzez oficjalną stronę gry. Twórcy zapewniają ponadto, że tytuł powinien pojawić się na rynku już wkrótce, jednak nie sprecyzowano dokładnej daty premiery. Jak na razie możemy cieszyć się tylko promocyjnym trailerem, zapowiadającym jak mniej więcej będzie prezentowało się Total War Battles: Kingdom.

Zgłoś błąd