News

Valve: przeceniony CSGO nie może zostać użyty jako prezent

Szaleństwo letnich wyprzedaży na platformie Steam rozpoczęło się już na dobre – sklep oferuje wiele ciekawych tytułów po niezwykle atrakcyjnych cenach, łącznie z kultowym FPSem Counter Strike: Global Offensive, który dostępny jest o połowę taniej. Wszystkim tym, którzy chcą go kupić i podarować innej osobie, Valve mówi jednak stanowcze "nie".

O problemie jako pierwsi powiadomili użytkownicy portalu Reddit, donosząc o kłopotach z przekazaniem w postaci prezentu kupionego na steamowskiej wyprzedaży egzemplarzu CS:GO. Sytuację potwierdziła lawinowo spora liczba innych osób, które również zetknęły się z problemem. Na liczne pytania o zaistniały stan rzeczy finalnie odpowiedzieli przedstawiciele Valve, potwierdzając niemożność oddania kupionej po obniżonej cenie gry innej osobie. "(...) naszym celem podczas wyprzedaży jest powiększenie społeczności, nowi użytkownicy zazwyczaj kupują kopie gry dla siebie" – twierdzi firma. Tłumaczenie to jest co najmniej dziwne, ponieważ kupienie egzemplarza i przekazanie go komuś innemu również sprowadza nowych graczy do csowej społeczności. Bardziej prawdopodobnym usprawiedliwieniem takiego działania jest próba walki z resellerami, czyli ludźmi którzy polują na obniżki, kupują gry, a następnie sprzedają je po znacznie wyższych cenach za pośrednictwem innych portali.

Letnia wyprzedaż w Steam ruszyła we czwartek i najprawdopodobniej potrwa do 4 lipca. Warto również wspomnieć o rosnącej cenie waluty euro, czego bezpośrednim powodem są wyniki brytyjskiego referendum Brexit, stąd koszty kupna gier mogą być większe w porównaniu do poprzednich akcji wyprzedażowych. Obniżki na platformie sięgają w chwili obecnej nawet – 50 %.

 

Zgłoś błąd