News

Valve wzywa jackpoty do zaprzestania działalności

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami firma Valve wysłała ostatniej nocy listy do właścicieli czołowych internetowych ruletek i jackpotów związanych z CS:GO, wzywając ich do zaprzestania łamania warunków umowy.

Wszystko wskazuje na to, że to koniec hazardu w świecie CSGO i nie mamy tutaj na myśli jedynie wszelkiej maści ruletek, ale i strony oferujące obstawianie meczy za pomocą skinów. Stało się jasne co dokładnie korporacja miała na myśli używając definicji gamblingu – na liście portali, które będą musiały zakończyć działalność znalazły się chociażby CSGO Lounge oraz CSGO Fast, czyli najpopularniejsze strony znane z bettowania. Skan wiadomości od wydawcy Counter Strike'a pojawił się już w internecie, a jego oryginalność potwierdził Richard Lewis. Valve daje wszystkim odbiorcom dziesięć dni na dostosowanie się do treści listu, którego pełną treść możecie znaleźć TUTAJ.

Oświadczenie firmy związane jest z aferą hazardową, która rozpętała się początkiem lipca za sprawą właścicieli CSGO Lotto, którzy udając partnerstwo ze swoją własną firmą publikowali za pośrednictwem YouTube i Twitcha filmy z ruletek. Do sprawy odnieśli się jakiś czas temu przedstawiciele Twitcha przypominając, że transmisje przedstawiające łamanie warunków umów zawartych przez graczy z producentami gier, są zabronione przez regulamin portalu. Oznacza to, że pokazywanie materiałów z internetowych jackpotów i stron bettingowych oraz promocja ich jest niedozwolone, ponieważ łamie umowy Valve. Więcej na ten temat pisaliśmy w jednej z poprzednich aktualności, którą znajdziecie TUTAJ.

Zgłoś błąd