News

Afera hazardowa uderzy rykoszetem w użytkowników Twitcha?

Wciąż nie milkną echa skandalu, którego głównym tematem jest gambling w Counter Strike'u. Po wypłynięciu na światło dzienne niesprawiedliwej działalności właścicieli portalu CSGOLotto, Valve wydało oświadczenie zapowiadające walkę z internetowymi ruletkami. Na efekty tej decyzji nie musieliśmy długo czekać – jednymi z pierwszych, którzy odczują zmiany mogą być niektórzy użytkownicy Twitch'a.

Deweloper odpowiedzialny za legendarnego FPS'a wydał wczoraj za pośrednictwem Steama oświadczenie informujące, że strony internetowe z ruletkami i jackpotami wykorzystujące skrypt OpenID API łamią tym samym warunki umowy oraz powinny natychmiast zaprzestać tego procederu. Dzień później na zaistniałą sytuację zareagowali przedstawiciele popularnego portalu streamingowego Twitch, przypominając pewne punkty w regulaminie swojej usługi. Chodzi konkretnie o punkt mówiący o tym, że prowadzenie audycji z danej gry jest zabronione w przypadku, gdy łamie się warunki umowy jej dewelopera. Firma dała więc jasno do zrozumienia, że wszystkie osoby transmitujące materiały z portali hazardowych bądź promujące konkretne jackpoty, łamią jednocześnie regulamin Twitcha. Oczywiście trzeba podkreślić, że nie jest to żadna nowość w zasadach portalu, a jedynie przypomnienie istniejącego już wpisu. Jak dotąd transmisje popularnych użytkowników cieszyły się sporym rozgłosem i przyciągały wielu widzów, którzy chętnie śledzili swoich idoli, obstawiających w ruletkach skiny warte często setki dolarów. Ciężko stwierdzić czy teraz coś się zmieni, skoro wiele osób bezkarnie łamało zasady przez tak długi czas.

Afera z gamblingiem w CSGO wybuchła początkiem Lipca za sprawą właścicieli hazardowego portalu CSGOLotto Toma “ProSyndicate” Cassella oraz Trevora “TmarTin” Martina, którzy ukrywając fakt posiadania jackpota, udawali partnerstwo z marką oraz nagrywali filmy pokazujące dziecinnie proste zwycięstwa w ruletce. O niesprawiedliwym procederze jako pierwszy poinformował użytkownik YouTube o nicku HonorTheCall – więcej na ten temat pisaliśmy wcześniej w TEJ aktualności. Rynek skinów do CSGO to wbrew pozorom całkiem sporych rozmiarów obszar. W kwetniu temat podjął Bloomberg tworząc raport z którego wynika, że w 2015 roku na obstawianie meczy ludzie przeznaczyli skórki o wartości sięgającej 2.3 miliardów dolarów. Nowe badania wskazują, że cała branża może być warta nawet 7.4 miliardów dolarów.

Zgłoś błąd