News

Gdzie warto kliknąć #7

Po tygodniu odpoczynku znowu wracamy z ciekawymi startupami. Dzisiaj napiszemy o muzyce i prezentowaniu swoich zainteresowań, którymi może być na przykład… pływanie z delfinami. Czyli trochę słów o serwisach: Noota, Hobzy i Bottlenose.

Noota.pl

Zaczynamy od polskiego startupa dla niespełnionych (albo mających się spełnić) DJ-ów. Noota.pl to serwis, który pozwoli w prosty i szybki sposób założyć radio internetowe, a dla leniwych – znaleźć muzykę z pewnością mniej mainstreamową. Większość usług oferowanych przez serwis jest darmowa, jednak model biznesowy startupa pozwala na pewne modyfikacje po dokonaniu niewielkiej wpłaty. Skłonni do inwestycji otrzymają możliwość poprawienia jakości nadawania oraz zwiększenia liczby słuchaczy.

noota.pl

Ponadto Noota wykorzystuje sieciowy boom na serwisy społecznościowe i pozwala między innymi na integrację strony internetowej swojego radia z profilem autora na Facebooku (dzięki czemu po rozpoczęciu nadawania o audycji dowiedzą się wszyscy nasi znajomi). Zresztą sam serwis pozwala na tworzenie swojej własnej quasi społeczności, bowiem na stronie internetowej radia możemy zamieszczać wpisy dotyczące naszej twórczości.

 

Hobzy

Każdy posiadający hobby wie, że często jest to rozrywka tylko dla samych bezpośrednio zainteresowanych. Jeśli więc jesteś początkującym pszczelarzem lub mistrzem cukiernictwa, to po co kryć się ze swoim hobby i magazynować pamiątki z nim związane w szufladzie (tudzież  odpowiednim pliku na dysku)? Zawsze możesz się nimi pochwalić  i to w jednym konkretnym i przejrzystym miejscu. Startup Hobzy wydaje się do tego miejscem idealnym.

Hobzy zezwala na dzielenie się zdjęciami ze swoich aktywności. Niby nic nowego, ale serwis oferuje aż 250 darmowych megabajtów na nasze fotki i tym podobne. Po założeniu konta każdy użytkownik dostaje przestrzeń, którą może podzielić nawet pomiędzy kilka swoich zainteresowań, a każdemu przyporządkować oddzielną stronę z własnym adresem. Dzielenie się adresami do naszych podstron jest banalnie proste – dodatkowo inni użytkownicy mogą oznaczać nasze aktywności jako ulubione i je komentować. Jeśli zabraknie nam miejsca, zawsze możemy dokupić usługę Premium, która zwiększa obszar naszej pamięci do 10 gigabajtów (kosztuje 10 dol. miesięcznie).

Hobzy

Jeśli autorzy dodadzą  więcej możliwości w budowaniu strony (np. więcej rodzajów tła), to może być ciekawie.

 

Bottlenose

Na zakończenie będzie o wspomnianych delfinach (Bottlenose to przecież delfin butlonosy). Ten przyjemny dla oka i funkcjonalny serwis pozwala nam na skuteczne przeglądanie naszych kont na serwisach społecznościowych (na razie tylko Twitter i Facebook, ale autorzy zapowiadają stałe zwiększanie możliwości). Po rejestracji możemy szybko powiązać nasze konta z tym startupem i rozpocząć zabawę – dla zainteresowanych filmik.

Bottlenose

Bootlenose zachęca do siebie nie tylko przejrzystym wyglądem, ale przede wszystkim ciekawymi możliwościami. Sympatyczny serwis z nie mniej sympatycznym delfinkiem pozwala nam nie tylko na gładkie surfowanie w nurtach naszego strumienia, ale także na konkretne i efektywne wyszukiwanie potrzebnych nam fraz (lub wpisów na przykład konkretnego autora). Ogromny plus dla startupa za „sonar” – miejsce, w którym możemy prześledzić drzewko konkretnych haseł – zaiste, to coś interesującego.

Zgłoś błąd