News

Znamy miejsce i czas kolejnego majora

Wszystko stało się jasne – najbliższy turniej rangi major odbędzie się już początkiem przyszłego roku, a jego gospodarzem zostanie ELEAGUE. Informację tę podali dzisiaj przedstawiciele ligi, publikując w serwisie YouTube krótki zwiastun nadchodzącego wydarzenia.

Niestety w chwili obecnej informacji jest stosunkowo mało, choć to co najważniejsze już wiemy. Turniej, na którego nagrody przeznaczono milion dolarów, odbędzie się w amerykańskiej Atlancie w stanie Georgia – dotychczasowej lokalizacji w której odbywały się mecze pierwszego sezonu ELEAGUE oraz wkrótce startują zmagania drugiej edycji. Zawodnicy spotkają się w Fox Theatre – obiekcie mieszczącym 5000 widzów. Major zaplanowano na dni 22-29 stycznia. Bilety są już dostępne na oficjalnej stronie internetowej ligi. Wcześniej portal hltv.org informował, że Valve nie planuje już organizacji żadnych majorów w tym roku. Najbliższe miały odbyć się dopiero w następnym, lecz deweloperzy wciąż poszukiwali odpowiednich kandydatów do miana gospodarza tej prestiżowej imprezy. Dziś już wiemy, że 2017 rok w esportowym świecie CS:GO otworzą amerykanie z ELEAGUE.

Oficjalne nie podano dokładnej liczby uczestników, ale możemy śmiało spekulować, że w Atlancie zmierzy się łącznie 16 formacji z całego świata. Osiem z nich to pewniaki, których pamiętamy ze zmagań fazy pucharowej ESL One Cologne 2016. Mowa tutaj o Virtus Pro, SK Gaming, SlipSid3 Tactics, GODSENT (były skład Fnatic), Team Liquid, Astralis, Gambit Gaming oraz Natus Vincere. Pozostali wyłonieni zostaną w ramach lanowych kwalifikacji, które rozpoczną się 15 grudnia i odbędą podobnie jak finały w Atlancie. 

Zgłoś błąd